Lidé jsou závislí na „sexu na Internetu“

Anketa tvrdí: činí to v průměru tři hodiny týdně, závislých je 10 % mužů a 6 % žen.
Anketní průzkum (tedy, jak firma sama uznává, „amatérský“, nikoli provedený řádným dotazováním náhodně vybraného vzorku obyvatelstva) provedený známým webem MSNBC ukazuje, jak to komentují lékaři, na značný stupeň závislosti zejména mladých uživatelů Internetu na „sexu na Internetu“.

Průzkumu se zúčastnil vysoký stupeň respondentů (skoro 40 000), a i když nešlo o náhodně vybrané vzorky, ale o osoby, které se dobrovolně rozhodly odpovídat, je to přece jenom statisticky významné číslo. Studie tvrdí, že respondenti tráví průměrně tři hodiny týdně na Internetu různými „sexuálními aktivitami“, jak to označuje průzkum; my bychom spíše řekli „virtuálním sexem“ či „cybersexem“. Převažují muži nad ženami, ale ne nějakým drtivým rozdílem: znaky závislosti vykazuje 9,9 % mužských a 6 % ženských uživatelů Internetu.

Podle průzkumu každý čtvrtý respondent odpověděl, že nad svými internetovými sexuálními aktivitami už „neměl kontrolu“, nebo mu způsobily problémy v normálním životě. Polovina účastníků tvrdí, že to činí pro „rozptýlení“, třináct procent se tím prý „vzdělává“ (někdo se zkrátka bojí říci pravdu i do anonymního průzkumu…) a pro jedenáct procent to je únik do jiné reality, do světa sexuálních fantazií. Výrazná většina (66 %) tvrdí, že online sex neměl pozitivní vliv na jejich normální pohlavní život, 19 % praví opak. Zajímavé také je že (jenom?) 86 % respondentů se označilo za heterosexuální osoby.

Byť výsledky průzkumu kvůli jeho dotazníkovému charakteru nemusíme brát smrtelně vážně, je evidentní, že problematika „cybersexu“ a zejména jeho možné negativní vlivy se hodně zanedbávají. Erotika na Internetu patří k jakýmsi šedým zónám, o kterých se sice mlčky předpokládá, že jsou hojně využívány, ale to je zhruba všechno – jako kdyby fakt, že se nejedná o seriózní obor, znamenal, že nestojí za to se jím zabývat tak vážně jako e-businessem.

Mimochodem – nejedná se vůbec o žádné puberťáky, osoby ještě sexem nenasycené a lačně hltajícím cokoli, co je po ruce: průměrný věk mužských respondentů v anketě byl 33, ženských pak 32 let!

Témata článku: Sex, Vysoký stupeň, Různé znaky, Průzkum, Seriózní studie, Pravá ruka, Značný rozdíl, Šedá zóna

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 157

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

Na webu najdete hromadu rad, jak zrychlit počítač a Windows. My jsme na to šli opačně a naopak jsme hledali činnosti, které ho nejvíce zpomalují. Toto je třicítka těch základních.

12.  11.  2017 | Jakub Čížek | 90

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

** Každá elektrická krabička má konektor pro napájení nebo baterii ** Jenže pozor, jednou by to tak nemuselo být ** Drobná elektronika se může živit rádiovými vlnami

14.  11.  2017 | Jakub Čížek | 15

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 52

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

** Bývalý šéf a expert z několika velkých automobilek se vyjádřil k budoucnosti tohoto průmyslu ** Do 20 let „nikdo“ nebude vlastnit auta ** Veškerá doprava bude řešená pomocí velkých logistických platforem

15.  11.  2017 | Karel Javůrek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje