Lidé jsou závislí na „sexu na Internetu“

Anketa tvrdí: činí to v průměru tři hodiny týdně, závislých je 10 % mužů a 6 % žen.
Anketní průzkum (tedy, jak firma sama uznává, „amatérský“, nikoli provedený řádným dotazováním náhodně vybraného vzorku obyvatelstva) provedený známým webem MSNBC ukazuje, jak to komentují lékaři, na značný stupeň závislosti zejména mladých uživatelů Internetu na „sexu na Internetu“.

Průzkumu se zúčastnil vysoký stupeň respondentů (skoro 40 000), a i když nešlo o náhodně vybrané vzorky, ale o osoby, které se dobrovolně rozhodly odpovídat, je to přece jenom statisticky významné číslo. Studie tvrdí, že respondenti tráví průměrně tři hodiny týdně na Internetu různými „sexuálními aktivitami“, jak to označuje průzkum; my bychom spíše řekli „virtuálním sexem“ či „cybersexem“. Převažují muži nad ženami, ale ne nějakým drtivým rozdílem: znaky závislosti vykazuje 9,9 % mužských a 6 % ženských uživatelů Internetu.

Podle průzkumu každý čtvrtý respondent odpověděl, že nad svými internetovými sexuálními aktivitami už „neměl kontrolu“, nebo mu způsobily problémy v normálním životě. Polovina účastníků tvrdí, že to činí pro „rozptýlení“, třináct procent se tím prý „vzdělává“ (někdo se zkrátka bojí říci pravdu i do anonymního průzkumu…) a pro jedenáct procent to je únik do jiné reality, do světa sexuálních fantazií. Výrazná většina (66 %) tvrdí, že online sex neměl pozitivní vliv na jejich normální pohlavní život, 19 % praví opak. Zajímavé také je že (jenom?) 86 % respondentů se označilo za heterosexuální osoby.

Byť výsledky průzkumu kvůli jeho dotazníkovému charakteru nemusíme brát smrtelně vážně, je evidentní, že problematika „cybersexu“ a zejména jeho možné negativní vlivy se hodně zanedbávají. Erotika na Internetu patří k jakýmsi šedým zónám, o kterých se sice mlčky předpokládá, že jsou hojně využívány, ale to je zhruba všechno – jako kdyby fakt, že se nejedná o seriózní obor, znamenal, že nestojí za to se jím zabývat tak vážně jako e-businessem.

Mimochodem – nejedná se vůbec o žádné puberťáky, osoby ještě sexem nenasycené a lačně hltajícím cokoli, co je po ruce: průměrný věk mužských respondentů v anketě byl 33, ženských pak 32 let!

Diskuze (15) Další článek: Do banky přes Internet

Témata článku: Sex, Normální život, Pravá ruka, Vysoký stupeň, Značný rozdíl, Seriózní studie, Průzkum, Různé znaky, Šedá zóna

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů