Lidé jsou závislí na „sexu na Internetu“

Anketa tvrdí: činí to v průměru tři hodiny týdně, závislých je 10 % mužů a 6 % žen.
Anketní průzkum (tedy, jak firma sama uznává, „amatérský“, nikoli provedený řádným dotazováním náhodně vybraného vzorku obyvatelstva) provedený známým webem MSNBC ukazuje, jak to komentují lékaři, na značný stupeň závislosti zejména mladých uživatelů Internetu na „sexu na Internetu“.

Průzkumu se zúčastnil vysoký stupeň respondentů (skoro 40 000), a i když nešlo o náhodně vybrané vzorky, ale o osoby, které se dobrovolně rozhodly odpovídat, je to přece jenom statisticky významné číslo. Studie tvrdí, že respondenti tráví průměrně tři hodiny týdně na Internetu různými „sexuálními aktivitami“, jak to označuje průzkum; my bychom spíše řekli „virtuálním sexem“ či „cybersexem“. Převažují muži nad ženami, ale ne nějakým drtivým rozdílem: znaky závislosti vykazuje 9,9 % mužských a 6 % ženských uživatelů Internetu.

Podle průzkumu každý čtvrtý respondent odpověděl, že nad svými internetovými sexuálními aktivitami už „neměl kontrolu“, nebo mu způsobily problémy v normálním životě. Polovina účastníků tvrdí, že to činí pro „rozptýlení“, třináct procent se tím prý „vzdělává“ (někdo se zkrátka bojí říci pravdu i do anonymního průzkumu…) a pro jedenáct procent to je únik do jiné reality, do světa sexuálních fantazií. Výrazná většina (66 %) tvrdí, že online sex neměl pozitivní vliv na jejich normální pohlavní život, 19 % praví opak. Zajímavé také je že (jenom?) 86 % respondentů se označilo za heterosexuální osoby.

Byť výsledky průzkumu kvůli jeho dotazníkovému charakteru nemusíme brát smrtelně vážně, je evidentní, že problematika „cybersexu“ a zejména jeho možné negativní vlivy se hodně zanedbávají. Erotika na Internetu patří k jakýmsi šedým zónám, o kterých se sice mlčky předpokládá, že jsou hojně využívány, ale to je zhruba všechno – jako kdyby fakt, že se nejedná o seriózní obor, znamenal, že nestojí za to se jím zabývat tak vážně jako e-businessem.

Mimochodem – nejedná se vůbec o žádné puberťáky, osoby ještě sexem nenasycené a lačně hltajícím cokoli, co je po ruce: průměrný věk mužských respondentů v anketě byl 33, ženských pak 32 let!

Témata článku: Sex, Pravá ruka, Vysoký stupeň, Různé znaky, Seriózní studie, Šedá zóna, Průzkum, Značný rozdíl

15 komentářů

Nejnovější komentáře

  • acidrop 29. 5. 2002 12:54:54
    na sex na internete vznika BRUTALNA zavislost..sam som ju prezil a skoro...
  • Josef Šumfrle 28. 8. 2001 18:14:29
    Třeba by Ti pomohl Dr. Uzel.
  • Viktor 28. 8. 2001 10:34:41
    Co se tyce tech kybernetickych pribehu, taky me docela prekvapuje, ze...
Určitě si přečtěte

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

** Země po většinu doby své existence zmrzlá rozhodně nebyla ** Podle nového výzkumu tomu však unikla jen o vlásek ** Kdyby totiž byla jenom o 15 procent dále od Slunce, tak by prý kompletně celá zamrzla

Včera | Stanislav Mihulka | 9

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

** Masově oblíbený program pro softwarovou očistu Windows ovládli hackeři ** Narušení se podařilo zavčas odhalit, unikla jen data o počítačích uživatelů ** Je paradoxní, že CCleaner byl slabě zabezpečen, když jej letos koupil Avast

18.  9.  2017 | David Polesný | 45

Noční strana Venuše vydala další tajemství

Noční strana Venuše vydala další tajemství

18.  9.  2017 | Jiří Černý

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

** Bombardéry tankují z létající benzinky Boeing KC-135 Stratotanker ** Tu americké letectvo pro doplňování paliva jiných letounů ve vzduchu využívá už více jak půlstoletí ** Tankování probíhá přes speciální výsuvné čerpací rameno na zádi

17.  9.  2017 | Natoaktual.cz


Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky