"Přijímání signálů z viditelného spektra by mělo být částečně možné i s kamerou."Jakoze kamera normalne fungujici na 30Hz najednou nakym zazrakem zacne pracovat na frekvenci z radu GHz? To asi tezko ze? To uz by byl spis vyuzitelnej sensor osvetleni.
... a čím je podle vás dáno, že kamera má 30Hz? 😉
Ze by konstrukci snimaciho chipu? ;) Tezko povede od FullHD snimace 2 miliony dratu, ze? :). Data sou serializovany na urovni HW snimaciho chipu, coz samozrejme snizuje frekvenci se kterou ten snimac muze pracovat.
Tak otázkou je, jestli třeba nedokážou snímat postupně z každého pixelu o ns později 🙂 jestli je světlo nebo není, na to mi stačí právě vyhodnocení jednoho pixelu. a samozřejmě data taky nejdou naprosto přesně z každého pixelu v tentýž okamžik, tak otázkou je, zda by to dokázali uřídit a zda by procesor dokázal zpracovat daný snímek v reálném čase....to je jen laická úvaha 😀
Nikdo take nenavrhuje ze si clovek stahne appku a bude to fungovat. A snímací čip nelimituje rychlost kamery na 30 fps, dokonce to většinou nedělá ani řadič ale rozhraní MPU.
Názor byl 1× upraven, naposled 27. 6. 2016 21:37
Snimaci cip limituje rychlost kamery, protoze jeho rozhrani ma urcitou konecnou rychlost. To ze u kamer casto byva procesor jeste pomalejsi je vec dalsi.
A co uplink? Taknějak předpokládám, že to bude spolupracovat s wifi. Ale jako v článku by o tom taky mohlo být něco napsáno, nemyslíte?
Klidně bych si dokázal představit namontovat to do žárovek a přes el. vedení udělat síť.
Ty budeš svitit i prez den, případně v noci? Ja ne.
Názor byl 1× upraven, naposled 2. 12. 2014 13:29
5 mW není zas tak moc světla, aby se při tom nedalo spát.
Od kdy stačí normální 100W žárovce 5 mW?
Samozřejmě že klasická žárovka by na to byla nepoužitelná. Vždyť ta má tak "pomalé" vlákno, že není poznat ani kmitání střídavého proudu o frekvenci 50Hz. Takže nějaké gigahertze jsou úplně mimo. Tady pomůžou jedině LEDky. Navíc u Li-Fi stačí i tak malý výkon, že ho lidské oko ani nezaznamená (bude to vypadat že nic nesvítí), a přitom bude komunikace fungovat.
Klasická žárovka napájená ze sítě má zvlnění svitu celekm dobře měřitelné, stačí fotonka na trochu lepší multimetr a naměříš 100Hz. Na přenos dat to samozřejmě není protože při napájení v GHz ta amplituda bude už extrémě malá.
Uf, hned prvni veta je fyzikalni perla: Li-Fi má díky využití fotonů větší spektrum i vyšší rychlosti než Wi-Fi, ...... protoze informaci u Wi-Fi prenosu narozdil od Li-Fi prenaseji trpaslici, kteri pri osklivem pocasi odmitaji vylezt ven. 😀Pokud byla prvni veta pouze technicky vtip, tak se za tento koment omlouvam.
Uf! Zahradní skleník bude moci příjímat data celou plochou skel. To jsem si oddechl, že rostlinky nebudou bez netu!
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.