Monitory | LG | LCD

LG vyrábí chytré monitory se systémem webOS, ale moc se u toho nesnaží

LG opisuje od korejského rivala a rovněž na trh přinese chytré monitory, které dobře poslouží i s vypnutým počítačem. Ale zatímco Samsung na výbavě moc nešetřil, odpověď od LG připomíná spíš vykastrované televizory vydávané za počítačové monitory.

Novinky s označením Smart Monitor 27SR50F a 32SR50F budou dostupné, jak už název napovídá, v úhlopříčkách 27 a 32 palců. Oba přitom mají rozlišení jen Full HD, což při těchto rozměrech znamená už dost velké pixely a zubatou grafiku. V obou případech jde o IPS panely s 60Hz frekvencí a jasem 250 nitů, takže i když monitory podporují HDR, žádný ohromný dynamický rozsah opravdu nenabídnou. S odezvami 14, resp. 8 ms neosloví ani hráče.

Oba mají dvojici vstupních HDMI 2.0 a rozbočovač se dvěma konektory USB-A 2.0. Disponují Wi-Fi, Bluetooth, mikrofonem a dvojicí 5W reproduktorů. Systémem je webOS 23, pro který existují hodně streamovací aplikací typu Netflix nebo Disney+. Monitory podporují i AirPlay 2 pro bezdrátový přenos obrazu z iPhonů, případně zrcadlení ScreenShare. Dají se ovládat hlasem pomocí Alexy i tlačítky pomocí dodávaného ovladače.

Novinky se začnou prodávat ještě v listopadu. České ceny neznáme, ale v USA stojí 200 a 449 dolarů, u nás by to mohlo být okolo 5600 a 12 500 Kč s DPH.

Diskuze (5) Další článek: Lékaři poprvé transplantovali lidskou oční bulvu. Není jisté, zda pacient na oko někdy uvidí

Témata článku: , , ,