Hádám že všechny spotřebiče budou mít vlastní WiFi a zarušenost domácností opět nepříjemně vzroste :-/Mimochodem, neví někdo jestli existuje API pro ovládání domácích spotřebičů? Byla by docela sviňárna, kdyby se každá značka ovládala nějakým nekompatibilním protokolem 😝
Trouba si může myslet, že je smart, ale pořád bude trouba.
Názor byl 1× upraven, naposled 15. 1. 2013 08:16
😀😀😀docela jsem se trefil http://www.mobilmania.cz/lg-bezdratove-ovladani-sp... ...
Aplikace pračka přestala odpovítat, prosím proveďte restart 😀
Máte ještě 3 praní, pak musíte zavolat servisního technika!😀
Nic moc, cca před deseti lety jsem četl že za pár let ledničky poznaj že došlo pivo a přes internet doobjenaj.
Kdyby jen 10, to už Electrolux tvrdil u TV v ledničce (1998), kterou poháněla karta ATI all-in-wonder, ano ta s 8MB VRAM (čip ATI RagePro 3D), tedy původní model s tunerem.🙂
No hodně věcí mi přijde jako naprostá blbost co se stejně nebude moc využívat (už vidím jak budou všichni v rodině odškrtávat co si právě vzali z ledničky). Co ale může být dobrá věc tak mít klimatizaci, kotel, troubu možnost vzdáleně zapnout - třeba než přijedu dom, tak aby se zatopilo/vychladilo a nahřála trouba. Možná ten kalendář na ledničce taky nemusí být vyloženě špatnej, ale asi se bez toho objedu, když už to mám na mobilu, PC a notebooku.
To už je pomalu jak v The Sims. Tam taky lednička hlásila, co je potřeba koupit... Ale jako neříkám, bylo by to fajn (do určité míry).
To už tu bylo před mnoha a mnoha lety, a první co přestane fungovat jsou právě ty "smart" kraviny. Není nad klasický "americký" sporák, lednici apod., masivní nikde se nesmí šetřit. Dodnes mám jejich trezor, těžkej jako kráva, žádné "smart" funkce to nemá, stěny tlusté snad 3", a než se hrabat v mechanismu, tak snad jediná časové přijatelná možnost je dynamit.🙂
kdyz vidim ten ameriken dizajn s panelem na zadni stene porad mi je k bliti...tak neergonomicke reseni se jen tak nevidi..a nedaji si rict a nedaji...(stejne tak britove s dvema kohoutky na umyvadlo)
Už pár let se snažím o automatizovanou domácnost, tak přidávám své postřehy k textu článku. Bohužel jsem postřehy psal po každém spotřebiči, takže mi unikl poslední odstavec, který to shrnuje podobně :) Ale je mi líto to mazat, takže:- Datum spotřeby není na čárovém kódu, takže krom nascanování se musí ještě nějak zadat trvanlivost. Dokud nebudou na zboží RFID kódy, tak lednice nepozná, že tam ten výrobek už není (odškrtávání na displeji je "byrokracie" navíc, na to mi stačí domácí tablet). Fotorámeček se hodí hlavně pro rodiny v US :)- U pračky jsem o něco optimističtější, ale ta naše pár let stará hlásí pět minut do konce asi dvacet minut. Jinak prádlo se pere, ne myje 😉- Trouba by měla mít hlavně detekci na připálení, případně mít integrovanou webkameru, abych mohl na displeji smartphonu kontrolovat barvu a strukturu. Kolikrát při pečení kdo potřebuje upravovat teplotu? Jo, aktuální teplota je fajn. Naše pouze indikuje dosažení dané teploty, což je kolikrát zbytečné. Hlavní je vypnutí po určité době :)- Roombu sice nelze ovládat smartphonem, ale dálkové ovládání k ní lze dokoupit už hezkých pár let. Nějakou paměť na místnosti by to ale chtělo, každou chvíli se někde zasekne (typicky pod židlí). Občas by mi stačilo, kdyby akorát objela místnost kolem dokola, protože prach se usazuje hlavně u stěn. Mám sběrnou nádobu AeroVac s přídavným vysáváním, který zezadu fouká, takže když se Roomba otočí, vše akorát rozfouká. Jenže bez něj "trousí" (a s ním bohužel taky, na přechodových lištách).
Nejvíc se těším, až si se mnou pračka rozumně popovídá... Hned bude doma veseleji. A až se pohádá vysavač s ledničkou, to už bude konečně elektronický ráj.Mrzí mě, že lidé málo vymýšlejí chytré boty - takové, které hy varovaly před psím exkrementem a doma posílaly zprávu, že už jsou vyschlé nebo že potřebují desinfikovat. To musí být přece radostné probuzení, taková zpráva na founu, ne?A až mi začne tričko hlídat obvod v místě, kde ostatní lidé mají pas, a nadávat mi, že ho moc šponuju, tak si hodím mašli...
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.