LG M1910A: Televizor do pracovny

Na první pohled běžný 19″ multimediální LCD panel, který se však může pochlubit nejen vysokým rozlišením pro domácí i kancelářské použití, ale také video vstupy, integrovaným TV tunerem a dálkovým ovládáním, taková je novinka LG M1910A. Bílo-černá kombinace plastů se stříbrným podstavcem tomuto modelu sluší a ozdobí každý stůl.
LG M1910A: Televizor do pracovny

Spodní hrana rámečku skýtá dotykový vypínač a sedm tlačítek pro ovládání OSD nabídky, přepínání vstupů a televizních kanálů, regulaci hlasitosti a automatického nastavení obrazu. Ovládání si můžete usnadnit díky pohodlnému dálkovému ovladači, který zpřístupní kompletní nabídku funkcí a při používání TV tuneru je prakticky nepostradatelný.

Klepněte pro větší obrázek

Multimediální základ

Konektorová výbava je velmi komplexní. V zadní části panelu najdete klasický D-Sub, vstup kompozitního videa a S-Videa, dvojnásobný zvukový vstup, anténní CATV konektor a výstup na sluchátka. Nedostatkem panelu je ale chybějící digitální vstup (DVI), jelikož přes analogové připojení mají uživatelé vždy více práce s nastavením ideálního zobrazení. Kvalitnější digitální vstup by proto určitě přišel vhod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na možnost ovládání veškerých funkcí LCD panelu pohodlným dálkovým ovladačem si zvyknete velmi rychle • Kromě digitálního vstupu je LG M1910A vybaven kompletní sbírkou všech možných rozhraní

Plusy a minusy
 +  TV tuner, video vstupy
+ dálkové ovládání
+ horizontální pozorovací úhly
- chybí DVI vstup
- možnosti polohování
- vert. pozorovací úhel v záporném směru
K silným stránkám tohoto LCD panelu také nepatří možnosti polohování – lze jej pouze naklápět v rozsahu 5° dopředu a 25° dozadu, a to ještě při použití hrubé síly. Polohování ovšem není příliš důležité, pokud umístíte LCD na ideální místo. LG M1910A je multimediálně zaměřený panel, proto obsahuje také integrované reproduktory. Kvalitou zvuku a výkonem 2× 3 W budou pro sledování televize dostačovat, ale pro jakýkoliv kvalitnější poslech vhodné pochopitelně nejsou stejně jako je tomu většiny jiných LCD.

Obrazové kvality nepřeceňovat

Vzhledem k použitému displeji staršího typu TN se musíte smířit s kompromisy v barevném podání, podporováno je jen 6b rozlišení na barevný kanál a zobrazení 16,2 mil. barev používá dithering. Velmi rovnoměrné podsvětlení chválím, věrné zobrazení černých odstínů ale ani nové LG nevyřešilo.

Pozorovací úhly jsou velmi dobré v horizontálním směru, i když jemného zažloutnutí obrazu si všimnete zhruba od 30° na každou stranu. Navzdory tomuto obvyklému neduhu však lze sledovat displej z boku prakticky neomezeně. O něco hůře dopadly vertikální pozorovací úhly, především v záporném směru, kdy se snižuje sytost i kontrast barev již při mírném úhlu a od zhruba 40° začíná docházet k invertování barev. Udávanou 12ms odezvu musím podle našeho měření a pozorování označit za optimistickou, reálně odpovídá vyšší, ale stále použitelné hodnotě.

Verdikt celkem 75%
Velkou předností panelu LG M1910A je
poměr pořizovací ceny a nabídky funkcí,
hlavně TV tuneru a video vstupů. Použitý
displej by však mohl být ještě kvalitnější
a rychlejší.
obraz 2,5/5
funkce 4/5
vybavení 4,5/5
cena 4/5

LG M1910A
produkt 19″ LCD panel s TV tunerem
cena 13 900 Kč
zdroj Levi International, Brno
kontakt 531 011 111
Cenová osa
Hitachi 17LD4220 15 470 Kč
LG M1910A 13 900 Kč
Hyundai L19T+ 12 950 Kč
Funkce
úhlopříčka 19″
typ displeje TN+film
viditelná plocha displeje (v × š) 301 × 376 mm
pozorovací úhel (H/V) 160°/160°
horizontální frekvence 30–83 kHz
vertikální frekvence 56–75 Hz
počet barev 16,2 mil. (6 bitů)
maximální rozlišení 1 280 × 1 024 bodů
velikost bodu 0,294 × 0,294 mm
vstupy analogový D-Sub, kompozitní (cinch), S-Video (miniDIN),
anténní, audio (3,5mm jack), audio (2× RCA)
odezva 12 ms
kontrast 20,8340277777778
jas 250 cd/m2
spotřeba (max./úsporný režim) 55 W/4 W
hmotnost 7 kg
norma TCO 99
rozměry (v × š × h) 463 × 457 × 242 mm
otáčení obrazu ne
reproduktory ano (2× 3 W)
výstup na sluchátka ano
USB rozbočovač ne
speciální funkce TV Tuner
příslušenství dálkové ovládání, napájecí kabel, kabel D-Sub/D-Sub,
S-Video kabel, RCA kabel, manuál, disketa s ovladači

Článek vznikl
ve spolupráci
s časopisem
Computer
a čerpá
z čísla 23/05.

 

Diskuze (14) | Virtuální cesty po zeměkouli

Témata článku: Video, LG, Spodní odstín, Tel, Dálkový ovladač, LCD TV, Obrazový vstup, Audio kabely, Tn, Sluchátka k televizi, Tunery, Digitální vstup, Dálkové ovladače, Dálkové ovládání, Televizor, TV Tuner, Sluchátka s ovládáním hlasitosti, Spodní hrana, Barevný kanál, Cinch, Nepostradatelná funkce, Pozorovací úhel, Konektorová výbava, Televizní sluchátka, Použitý ovladač

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší