AMD | Čipy | Základní desky

Levné základní desky s čipsetem AMD A520 budou v září připravené pro nové procesory Ryzen 4000

Levné základní desky s čipsetem AMD A520 budou v září připravené pro nové procesory Ryzen 4000

Pokud jde o výběr základních desek pro procesory AMD Ryzen, v poslední době se objevilo několik pozitivních informací. Dalším pozitivem je i plánovaný příchod levných modelů základních desek s čipsetem AMD A520.

Týká se to hlavně nadcházející generace desktopových procesorů Ryzen 4000 s architekturou Zen 3, které by se měly objevit na podzim. I když zatím AMD nezveřejnilo datum uvedení, lze předpokládat, že by to mohlo být možná i v září.

Dle informací webu Digitimes by totiž výrobci základních desek měli právě v září dostat na trh levné základní desky s čipsetem AMD A520, který bude kompatibilní i s čipy Zen 3. Je ale nutné počítat s tím, že kvůli nižší ceně budou mít tyto desky například omezenou podporu PCI Express 4.0, podobně jako u AMD B450.

S novými čipy by tak měly být kompatibilní základní desky s čipsety B450, X470, A520, B550 a X570. Zároveň bychom se měli dočkat zcela nového a vylepšeného čipsetu série 600 (možná „AMD X670“), u kterého se počítá třeba i s podporou USB4 a dalších nových technologií. Čipset by měl být vyráběn modernější technologií, takže lze u něj čekat nižší spotřebu a jednodušší pasivní chlazení.

Diskuze (2) Další článek: Koronavirus se přes kontaminované povrchy nešíří tak snadno, jak se předpokládalo, tvrdí CDC

Témata článku: Technologie, Hardware, Procesory, AMD, Čipy, Ryzen, Základní desky, Září, Základní deska, Deska, PCI, Nový procesor, AMD Ryzen, Čipset, Zak, Procesor, ExpressJak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský
Rodokmen
Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

** Pokročilé programy na doma stojí pár tisíc korun, jsou ale i zdarma ** Podpora 4K, hromada funkcí a efektové filtry jsou samozřejmostí ** Vybrali jsme 9 nejzajímavějších programů pro Windows

Stanislav Janů
Střih videaTipyNejlepší programySoftware