Levné daňové zákony v hypertextu pro Windows

Daňové zákony na PC - zda vám program Daně 97 pomůže při jednání s finančním úřadem posuďte sami...
Bez základních legislativních znalostí se neobejde žádný byť drobný podnikatel, pokud ovšem nepřenechal všechny starosti s vedením účetnictví a ekonomické agendy osobám v této oblasti znalým. Těm z vás, kteří chtějí proniknout do ne zrovna jednoduché daňové problematiky, je určena aplikace Daně 97 http://www.czechia.com/navratil/dane.htm, která nejenže stojí ve srovnání s konkurencí doslova pár korun, navíc je po přechodnou dobu k dispozici zdarma na Internetu.

Hypertext vládne světu

Daně 97 jsou zpracovány v hypertextovém programu Context firmy Zoner http://www.zoner.cz/, aplikace je hypertextová a umožňuje fulltextové vyhledávání. Díky Contextu má velmi snadné ovládání a běží na počítači s jakoukoli verzí Windows, tedy 3.x, 95 i NT. Obsahem pokrývá všechny daňové zákony ČR, bohužel bez komentáře, který by v mnohém napověděl. Troufám si říct, že pouhé studium zákona je byť pro zevrubnou znalost problematiky nedostatečné. Pojďme však dále. Málo kdo nepotřebuje znát, byť jen pro kontrolu, výši náhrad cestovného - a to při použití soukromého vozidla a náhrady stravného. Kdo by však nedocenil poučení k vyplnění přiznání k dani z přidané hodnoty, společně se slovníkem několika málo daňových pojmů dělá z Daní 97 vcelku užitečný nástroj.

Pár výhrad, které zřejmě k aplikaci nemám nejen já, jinak by byly Daně 97 rozšířeny v českých i moravských luzích a hájích podstatně více, jsem nucen zmínit. Oželel bych například přehled smluv o zamezení dvojího zdanění ve prospěch relevantních pokynů ministerstva financí. Rovněž by nezaškodilo několik příkladů pro každý zákon - stanovení daně z příjmů je jednoduché až po důkladném proniknutí do problematiky, jejíž principy jsou jednoduché a neměnné (a příklad z praxe má v daňové problematice cenu zlata).

Za nejlepší cenu

Těžko říci, komu je aplikace určena. Daně97 se vejdou na jednu disketu, takže s downloadem byste neměli mít problémy. Navíc autor v současnosti licencuje prakticky libovolné kopírování tohoto programu na nové počítače a CD.

Aplikace je za roční aktualizační poplatek 780 Kč dodávána na disketě s manuálem v tištěné podobě, zároveň však i v elektronické verzi ve formátu MS Word. Bližší informace poskytne autor - p. Václav Navrátil.

Váš názor Další článek: Pokřivená internetová morálka je mnohdy prázdnou frází

Témata článku: Windows, Zákon, Win +, Daň, Zak, Lev, Hypertext, Pokyn, Window, Roční příjem, Hype, Windows +, Daňové zákony


Určitě si přečtěte

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 67

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 41


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu