Letošní nástup HP do podniků

Evropské zastoupení společnosti Hewlett-Packard představilo ve Francii výsledky průzkumů trhu a svoje plány, jak hodlá reagovat na potřeby podnikové sféry.
Evropské zastoupení společnosti Hewlett-Packard představilo ve Francii výsledky průzkumů trhu a svoje plány, jak hodlá reagovat na potřeby podnikové sféry.

Napřed trochu z těch průzkumů trhu. Evropské dělení podniků podle uživatelů IT na malé, střední a velké, se od amerického liší směrem dolů — malé evropské podniky mají do 10 uživatelů, střední jich mají 10-100, velké 100 až tisíc. Malé a střední podniky (SMB) přitom tvoří 95 % všech evropských firem. Nákupy do firemní sféry v období 1999/2000 mají časovou závislost – velké nakupovaly nejvíce v prvním čtvrtletí a jejich hlad po IT se ustálil, střední podniky začaly nakupovat právě teď, malé sice budou chtít, ale nebudou mít ani dostatečný finanční potenciál pro obměnu infrastruktury, ani příliš velkou potřebu, která je dána přechodem tisíciletí (Y2K) a nástupem jednotné měny euro. Nákupy do výrobních firem Y2K ani Euro neovlivní tak, jak tomu bude u finanční sféry, která může kvůli chybě ztrácet obrovské částky každou minutou a zhruba desetkrát více, než výrobní organizace. Investice do IT přitom budou ovlivňovány "třemi M" – CRM, SCM a KM – Customer Relationship Management, Supply Chain Management a Knowledge Management. Internet a e-commerce se přihlásí o slovo, stejně jako spojování a akvizice firem. Velcí budou ještě větší, počet malých bude vzrůstat a střední budou čelit velkým tlakům. Také evropský pohled na podnikání se od amerického liší – Američan si řekne "půjdu do toho a udělám to a bude to fajn", Evropan je zdrženlivější – "udělám to, až když to bude opravdu nutné", vrcholem pasivity jsou pak asi Angličané – "co se dá dělat, když je to stejně všechno zabitý". Mezi produkty, které nejvíce ovlivní další investice do IT, budou podle průzkumů patřit Windows 2000, NetWare 5, MS Exchange 6, Lotus Domino R5, Oracle 8i, MS SQL Server 7 a poslední novinky u produktů SAP. Hlavní důraz na podnikání se bude točit okolo dostupnosti služeb v nastupujícím světě e-commerce.

Stabilita, správa a zabezpečení od HP
Společnost Hewlett-Packard je na trhu IT stálicí již mnoho let a uvědomuje si stále se zvyšující zkušenost zákazníků, která při nákupu IT z misky vah vytlačuje pojem produkt jako takový; cena je stále citlivá jako dříve. Proto HP vidí svoji výhodu u podnikové sféry kromě tradiční síly svých produktů a služeb v dobré spolupráci s partnery, stabilních dodávkách, a v možnosti poskytnout řešení na míru.

Mezi hlavní problémy, s nimiž se dnešní manažer IT potýká, je možnost zjistit, kolik PC v podniku vlastně má, jak se zbavit při běžné údržbě jejich zbytečného fyzického obcházení, a jak snížit dobu odstávky zařízení kvůli poruchám. Kromě zabudované výbavy ve svých PC-produktech včetně tiskáren a síťových produktů proto HP dává k dispozici nástroj HP TopTools pro automatizaci jejich správy. Tu lze pomocí TopTools provádět z jedné konzoly – od informací o celkovém stavu PC přes aktualizaci BIOSu a nahrávání softwaru, až po řízení, zabezpečení a informace o nepovoleném přístupu. Toto vše jednak snižuje dobu údržby, a tím i náklady od prvotní instalace PC, až po následnou dostupnost informací o jakýchkoliv změnách. Pro usnadnění a urychlení výměny starého PC za nový dala HP k dispozici nástroj pro vytvoření softwarového obrazu počítače, který lze přenést a znovu instalovat během několika minut, namísto dřívějších hodin až dní.

Pro zajištění vyšší stability budou PC od HP pro podnikovou sféru osazovány síťovými prvky od 3Com. Pro zabezpečení svých PC-produktů pak HP připravila čtečky čipových karet se šifrováním HP Mobile ProtectTools Smart Card Kit 2.0. Mohou jimi být vybaveny i notebooky.

Pro podnikovou sféru HP proto nabízí možnost správy, stabilitu produktů a jejich zabezpečení.

Brio pro malé podniky s možností downgradu
Pro potřeby malých a středních podniků je určen osobní počítač HP Brio – zákazník ze segmentu SMB chce mít možnost srovnání a výběru, výkon a rozšiřitelnost, dobrou cenu, snadnou použitelnost a dobrou podporu od dodavatele. Toto vše Brio od HP splňuje. Původní stav pevného disku lze u Bria obnovit z CD na stisk jediného tlačítka a downgrade z Windows 98 na 95 je připraveno pro 6 hlavních jazyků. Na moji přímou otázku "proč" byla přímá odpověď – "kvůli tomu, že někteří zákazníci hodlají zůstat u Windows 95 kvůli Y2K". Brio je navíc vybaveno nástroji pro rychlé připojení k Internetu, vytvoření webového místa a následné nastartování vlastního e-businessu.

Zbytek světa od HP pro Windows
Pracovní stanice Kayak oslovují oblast podporu rozhodování při finančních analýzách, pro geografické informační systémy, CAD a ostatní kreativní pracoviště, telekomunikace, a také vývojáře softwaru. Kromě Windows jsou všechny pracovní stanice Kayak testovány i pro Linux.

V oblasti pracovních stanic a v palmtopech s Windows CE je HP na prvním místě, v PC-serverech je druhá, a v podnikových PC je na čtvrtém místě.

Váš názor Další článek: Proč zadávat do LMHOSTS adresy z lokální sítě?

Témata článku: Windows, Hewlett Packard (HP), Kayak, Americká stanice, Nástup, Podnik, HP, Malý podnik, Osobní váha, Malá dostupnost, Podnikový produkt, Let, Brio, Nastupující segment, Dobré místo, Velký nákup


Určitě si přečtěte

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF