Programování | Konference

Letošní DevFest bude hybridní. Možná je to cesta, jak pořádat konference v éře pandemie

Po pandemické pauze se probouzejí další české IT konference a festivaly. Některé to stihly zavčas, třeba série Maker Faire, jiné věří hybridnímu modelu. Takový je plán i ostravského DevFestu, který odstartuje v pátek 26. listopadu.

Akce, za kterou stojí dobrovolníci z českého GUG.cz a TechMeetup Ostrava, už byla kvůli koronaviru odložená několikrát, a tak se organizátoři rozhodli, že se v ostravské hale Gong sejde 200 účastnic a účastníků, no a zbytek závazně registrovaných účastníků bude moci sledovat program online ve streamované formě.

Vstupenka do sálu přijde zájemce na 500 korun, registrace k online přenosu pak na 100 korun.

Společná vysílání v ostatních městech

Současně se budou odehrávat veřejná společná vysílání hlavního streamu v Brně, Praze a dalších městech České republiky. Uspořádat vlastní sledování konference bude snadné i pro školy, místní komunity nebo laickou veřejnost – tým expertních dobrovolníků z GUGu nabídne organizátorům DevFest.cz Connect materiály, návody i technickou pomoc. Společná vysílání budou zdarma.

Účastníci se mohou těšit na čistě vývojářská témata nebo na podnikatelské a manažerské dovednosti. Miroslav Minárik vysvětlí, jak v LMC pracují s dostupností serverů s databázemi Postgresql, Jakub Malina z Mixitu ukáže, že i výrobní linka se dá naprogramovat na Ruby on Rails a Tom Janků předvede, jak vypadá agilní transformace vývojářských procesů v České spořitelně. Nebudou chybět ani workshopy.

Seznam přednášejících a kompletní program najdete na webu konference.

Diskuze (4) Další článek: Týden Živě: Zucka čeká peklo, naopak Honor opatrně vyhlíží světlé zítřky

Témata článku: Koronavirus, Programování, Česko, Brno, Konference, Praha, Rub on Rails, Česká republika, Pandemie, DevFest, Vysílání, Česká spořitelna, LMC, Festival, Účastník, Makro Faire, PostgresqlZapomeňte na ropu a uhlí, Evropa chce vyrábět petrolej a naftu ze vzduchu
Jakub Čížek
EnergetikaEvropaObnovitelné zdroje
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Jak ovládnout procesy ve Windows 10 a odemknout zablokovaný soubor?

Jak ovládnout procesy ve Windows 10 a odemknout zablokovaný soubor?

V každém operačním systému běží celá řada procesů a služeb. Ukážeme vám, jak plně získat pod kontrolu jejich běh.

Karel Kilián
Windows 10TipySoftware
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy