Jeden moudrý člověk řekl:"To, že umíte vyrábět dobrá auta neznamená, že budete umět vyrábět dobré elektromobily."Dovolil bych si doplnit. "... a létající auta už vůbec ne"
pokud to ma vrtule neni letajici auto! k tomu mame jeste sto let dokud nevynaleznou antigravitacni zarizeni.
I s tou "antigravitací" to nebude "létající auto", ale zase jen jezdící letadlo. Létající auta jsou dnes běžné, stačí se podívat na záběry některých motoristických havárií, kdy auta vyletěla mimo silnici.
Celé je to magorina. Auto to není vůbec.Ve městě se s tím nedá létat a pohon na elektřinu je hloupá iluzeAutoři by se měli držet aut a nefusovat do letectví.O turbolenci mezi domy zjevně nikdy neslyšeli. Bohužel není vidět
Pro movité zájemce už jsou přece na trhu už dávno k dispozici vrtulníky všech možných kategorií - od miniaturních jednomístných až po vícemotorové obry.A nutnost mít piloťák? - To je přece plus, protože pilotování je děsně príma zábava.😝
Městská letová mobilita má nulovou budoucnost. S výjimkou výjimečných zásahů IZS a specializovaných leteckých prací nad městem není moc místa, vyšší výšky jsou vyhrazené přilehlým letištím, nižší jsou nebezpečné a hlučné. Dost pochybuji, že někdo s ní o tom, jak mu nad hlavou za minutu přeletí padesát vrtulníků. Pobyt venku ve městě bude nesnesitelný. Do toho občas horší počasí nebo přelet labutí a pád létajícího auta mezi lidi na ulice, do trolejového vedení tramvají…
"Městká letová mobilita" je velice rozvinuta. Akorát lidi co si ten vrtulník mohou dovolit, utratí i těch pár babek navíc za osobního řidiče/pilota.
Koupit si vrtulník je to nejmenší. Největší problém je sehnat heliport jako zaměstnanecký benefit.
Tak klientelu tvoří spíš zaměstnavatelé, než zaměstnanci. Tedy pokud se nejedná o státní rezort.
To nám tu městskou letovou mobilitu trochu omezuje na pár zaměstnavatelů, kteří si nechali postavit sídlo firmy s heliportem, kolik je takových v Praze?
V Praze lze přistát téměř kdekoli.
Spíš téměř nikde.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.