Lepší sítě podle BIP

B.I.P. je program, který znamená komplexní řešení na základě technologií Belden, Intel a Panduit.
B.I.P. je program, který znamená komplexní řešení na základě technologií Belden, Intel a Panduit. Nabízí jej firma Kassex uživatelům a investorům jako komplexní komunikační řešení se zárukami nejen na materiál a funkci jednotlivých prvků, ale také se zárukou za návrh řešení jako celku. Na kabeláž poskytuje záruku firma Panduit. Celkový návrh systému pak garantuje firma Intel prostřednictvím iASP — Intel Authorized Solution Provider.

Belden je výrobcem vodičů, kabelů a kabelových šňůr pro elektrotechnický průmysl; Panduit je americkým výrobcem produktů pasivní kabelážní vrstvy komunikačních systémů; a nakonec elektronikou zastřešující Intel má ve své nabídce pro komunikace řadu síťových aktivních i pasivních prvků a systémy správy.

Kassex má za sebou řadu úspěšných referenčních projektů, např. teplárnu Otrokovice, Povodí Odry, Slovenskou pojišťovnu, Parlament SR nebo elektrárnu Tisová. Obchodní část firmy dnes působí jako distributor s celoevropskou působností a jako dodavatel datových rozvaděčů a dodavatel aktivních komponent firmy Intel. Kassex kromě toho nabízí i technickou a poradenskou podporu, školení a také finanční podporu, včetně pronájmu komunikačního systému.

Záměrem programu BIP od firmy Kassex je budovat takové sítě, které vyhoví i do budoucna z hlediska propustnosti, topologie, modularity, elektromagnetické kompatibility apod. Takové sítě mohou dokonce přinést téměř okamžité úspory. Např. modularita může přinést úspory do dvou let díky tomu, že není nutné nasazovat kvůli špatné topologii aktivní prvky.

Spíše pro nové instalace
Řešení je vhodné zejména pro nové instalace, protože program BIP nedává záruku na síťové prvky ostatních výrobců. Systém správy od firmy Intel navíc podle vyjádření zástupce RSC nemá rozhraní do ostatních management-systémů pro IT, jakými jsou třeba Unicenter TNG, Spectrum, OpenView, Solstice apod.

Podle Kassexu má taková filozofie svoje opodstatnění, protože především aktivní prvky od různých výrobců přes proklamovanou podporu standardů mnohdy obtížně spolupracují a dochází tím přinejmenším k degradaci propustnosti celé sítě.

První firmou, která splnila podmínky partnerského programu BIP, je RSC.

Živě komentuje: Přístup firmy Kassex má na jednu stranu svoje opodstatnění v možnosti dodržení záruky na hladký chod sítě vůbec. Na druhou stranu tímto přístupem bezpochyby odradí řadu zákazníků, kteří již nějakou síťovou infrastrukturu mají. Přístup firmy Kassex s programem BIP se proto dá označit v dnešním konkurenčním prostředí IT jako zvláštnost, mající svá specifika, klady i zápory.

Váš názor Další článek: Pentium III 750 MHz bude 10. ledna

Témata článku: Síť, Spectrum, Celkový návrh, Otrokovice, Datový vodič, Ostatní výrobci, Elektrárna, Špatná podmínka, LEP, TNGNejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Trailer na Gotham Knights přibližuje Penguina a zločineckou skupinu Court of Owls

Trailer na Gotham Knights přibližuje Penguina a zločineckou skupinu Court of Owls

Gotham City se pokusíte zachránit v příštím roce.

Michal Maliarov
Gotham KnightsVideo
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Pro práci i pro zábavu, pod stromeček. Vybrali jsme 15 tabletů, které se dnes vyplatí koupit

Pro práci i pro zábavu, pod stromeček. Vybrali jsme 15 tabletů, které se dnes vyplatí koupit

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 13 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
Tablety
V devíti hojně používaných Wi-Fi routerech našli experti celkem 226 bezpečnostních děr

V devíti hojně používaných Wi-Fi routerech našli experti celkem 226 bezpečnostních děr

** Bezpečností experti otestovali devět bezdrátových routerů ** I přes poslední firmware v nich našli 226 bezpečnostních děr ** TP-Link, Synology, Netgear, D-Link, Edimax, Asus, Linksys a AVM

Karel Kilián
RouterWi-FiBezpečnost