Notebooky | Testy | Lenovo

Lenovo Yoga Slim 7 Pro: Celokovová 14" s vyšším rozlišením [Vyzkoušeno]

Nové procesory Intel Core 11. generace umožňují konstruovat tenké a výkonné notebooky s dlouhou výdrží. Nový Lenovo Yoga Slim 7 Pro přidává kvalitní displej a konstrukci.

Lenovo Yoga Slim 7 Pro (testujeme verzi 14ITL5 ) sice není konvertibilní (jak by jméno Yoga naznačovalo), zato velmi tenký celokovový notebook pro každodenní práci doma a na cestách. Kov je na zadní straně víka i na obou stranách základny, displej chrání tvrzené sklo a sice přispívá k realističtějšímu a čistšímu obrazu, ale zase je zdrojem nepříjemných odlesků.

Displej není dotykový, nicméně díky vysokému maximálnímu jasu (až 360 nitů) můžete odlesky snadno přesvítit. Konstrukce notebooku je mimořádně pevná, základna se při uchopení za roh nijak neprohýbá a také tenké víko se může pochlubit skvělou pevností, displej chrání na jedničku. Všechny povrchy má notebook matné a ostré hrany najdete jen na vnitřních okrajích víka.

Vysoké rozlišení

Displej je jednoznačnou chloubou tohoto stroje a jedním z hlavních důvodů, proč o koupi Yoga Slim 7 Pro uvažovat. Má velmi jemné rozlišení 2 880 × 1 800 px a již nepříliš často vídaný poměr stran 16:10, který je méně širokoúhlý než 16:9, ale zase více než 3:2. Získáte tak více prostoru na výšku pro pohodlnější práci s tabulkami, přitom budete mít dostatečně velký obraz při koukání na filmy. Především se může pochlubit pokrytím celého barevného prostoru sRGB, ale průměrná barevná odchylka ΔE činí vcelku vysokých 6,82.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Notebooky, YouTube, Testy, Intel, Nvidia, SSD, Wi-Fi, Lenovo, Thunderbolt, Články z Computeru, DisplayPort, Notebook, Grafika, Power Delivery, Asus Zenbook, Procesor, Yoga, IPS, Konstrukce, Vysoké rozlišení, Axa, Lake, Turbo Boost, Yoga Slim, Iris XeApple zadotoval výrobce odolných skel Gorilla Glass. Zajistí si tak přednostní dodání komponent

Apple zadotoval výrobce odolných skel Gorilla Glass. Zajistí si tak přednostní dodání komponent

Americká společnost Corning je předním výrobcem odolných skel určených pro chytré telefony a další elektroniku. Apple do ní neváhal v poslední době investovat značné sumy, aby si udržel exkluzivní nárok na její technologie.

E15.czAdam Kos
Gorilla GlassTvrzené sklo
Série nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Série nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Grafické karty jsou nedostatkové zboží kvůli velké poptávce ze strany hráčů, těžařů, ale i běžných uživatelů. Výrobci se snaží na situaci reagovat, avšak spíše než k uklidnění přispívají svými zmatečnými a často podivnými rozhodnutími ke znepřehlednění celého problému.

Jan Pánek
Články z Computeru
Australané v hlubinách Pacifiku objevili plutonium z vesmíru. Vzniklo možná srážkou neutronových hvězd

Australané v hlubinách Pacifiku objevili plutonium z vesmíru. Vzniklo možná srážkou neutronových hvězd

** Vědci našli plutonium-244 v horninách vyzvednutých ze dna Pacifiku ** Vyskytovalo se ve vrstvách společně s rovněž radioaktivním železem-60 ** Oba dva tyto izotopy jsou podle všeho mimozemského původu

Stanislav Mihulka
SupernovaOceánChemieVesmír
Ghostrunner dostane pokračování. Vyjde na PC a konzole nové generace

Ghostrunner dostane pokračování. Vyjde na PC a konzole nové generace

Parkourová akce Ghostrunner z minulého roku měla úspěch, a tak se studio One More Level pouští do tvorby druhého dílu.

Martin Nahodil
Ghostrunner 2Oznámení
Do Verdansku míří Rambo, podívejte se na ukázku z CoD: Warzone

Do Verdansku míří Rambo, podívejte se na ukázku z CoD: Warzone

Activision pomalu ale jistě láká na příchod kultovních hrdinů.

Michal Maliarov
ActivisionCall of Duty: Warzone
Chystané sci-fi Starfield bude exkluzivní pro PC a Xbox, Sony se jej nedočká

Chystané sci-fi Starfield bude exkluzivní pro PC a Xbox, Sony se jej nedočká

Z čerstvých informací to vypadá na konzolovou exkluzivitu Microsoftu.

Michal Maliarov
BethesdaMicrosoft