AMD | Počítače | Lenovo

Lenovo ThinkCentre M75n IoT: minipočítač s AMD Athlonem, který si vystačí s pasivním chlazením

Lenovo ThinkCentre M75n IoT: minipočítač s AMD Athlonem, který si vystačí s pasivním chlazením

Lenovo začalo prodávat nový minipočítač, který cílí hlavně na podnikové nasazení. Nejedná se však o další z řady klasických minipočítačů, tentokrát je totiž ve hře pasivní chlazení.

Lenovo ThinkCentre M75n IoT s rozměry 17,9 × 8,8 × 3,45 cm je postavený na platformě AMD, konkrétně na procesoru Athlon 3050e s TDP pouze 6 W. Jedná se o starší dvoujádrový čip s frekvencí 1,4 GHz až 2,8 GHz, který je vyráběn 14nm technologií. Obsahuje ale integrovanou grafiku Radeon s frekvencí 1 GHz a 3 CU.

Díky nízkému TDP si počítač vystačí pouze s pasivním chlazením, které je konstrukčně řešené pomocí výrazného žebrování samotného šasi. Lenovo uvádí, že počítač bez problémů funguje i v teplotách okolo 50 stupňů Celsia.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Uvnitř se nachází 4 GB operační paměti DDR4-2400 a dva sloty M.2 pro SSD. Mezi porty jsou dva USB-C (podpora dokování), tři USB 3.0, gigabitový ethernet, DisplayPort, výstup na sluchátka a také dva sériové porty. Za příplatek je možné mít Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0. O napájení se stará externí 65W adaptér.

Model bez úložiště se již brzy objeví v prodeji za přibližně 9 200 korun.

Diskuze (8) Další článek: Velké firmy houfně zastavují reklamu na Facebooku. Chtějí tím zastavit šíření nenávisti

Témata článku: Hardware, AMD, Počítače, Wi-Fi, SSD, Lenovo, DisplayPort, GHz, Think, Athlon, AMD Athlon, Chlazení, Frekvence, TDP, MINI +, PočítačBezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost