AMD | Počítače | Lenovo

Lenovo ThinkCentre M75n IoT: minipočítač s AMD Athlonem, který si vystačí s pasivním chlazením

Lenovo začalo prodávat nový minipočítač, který cílí hlavně na podnikové nasazení. Nejedná se však o další z řady klasických minipočítačů, tentokrát je totiž ve hře pasivní chlazení.

Lenovo ThinkCentre M75n IoT s rozměry 17,9 × 8,8 × 3,45 cm je postavený na platformě AMD, konkrétně na procesoru Athlon 3050e s TDP pouze 6 W. Jedná se o starší dvoujádrový čip s frekvencí 1,4 GHz až 2,8 GHz, který je vyráběn 14nm technologií. Obsahuje ale integrovanou grafiku Radeon s frekvencí 1 GHz a 3 CU.

Díky nízkému TDP si počítač vystačí pouze s pasivním chlazením, které je konstrukčně řešené pomocí výrazného žebrování samotného šasi. Lenovo uvádí, že počítač bez problémů funguje i v teplotách okolo 50 stupňů Celsia.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Uvnitř se nachází 4 GB operační paměti DDR4-2400 a dva sloty M.2 pro SSD. Mezi porty jsou dva USB-C (podpora dokování), tři USB 3.0, gigabitový ethernet, DisplayPort, výstup na sluchátka a také dva sériové porty. Za příplatek je možné mít Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0. O napájení se stará externí 65W adaptér.

Model bez úložiště se již brzy objeví v prodeji za přibližně 9 200 korun.

Diskuze (8) Další článek: Velké firmy houfně zastavují reklamu na Facebooku. Chtějí tím zastavit šíření nenávisti

Témata článku: Hardware, AMD, Počítače, SSD, Wi-Fi, Lenovo, DisplayPort, Frekvence, GHz, Athlon, Chlazení, Kter, MINI +, Počítač, Think, TDP, AMD Athlon, Stolní počítače na Heureka.cz