Lenovo SAN úložiště: řešení firemní infrastruktury

(Inzerce) V době virtualizace a výpočetních technologií je pro firmy nutné myslet do budoucna a vybírat jen takové vybavení, které dokáže udržet krok s firmou i v případě růstu.
Lenovo SAN úložiště: řešení firemní infrastruktury

Malé podniky ale při výběru serverového vybavení do budoucnosti příliš nehledí. Často si pořídí základní server jen s mírným výkonnostním přesahem, který přestane stačit s příchodem lukrativní zakázky nebo s postupným růstem firmy.

Pro firmy je důležité mít určitý manévrovací prostor a moci se serverovým vybavením pružně pracovat. Místo nutnosti při každé změně nakupovat nové vybavení, náročně rekonfigurovat, je proto lepší rovnou postavit dynamické, snadno škálovatelné řešení, se kterým se jednoduše pracuje - řešení, které poroste spolu s firmou.

Společnost Lenovo proto uvedla na trh nová SAN úložiště, která firmám přináší řešení problémů s dynamikou, spolehlivostí či přístupem k datům. Tato úložiště jsou výrazně odolnější vůči selhání, minimalizuje se u nich pravděpodobnost ztráty dat či poruchy a problém nemají ani s kapacitou. Tu lze bez problému rozšířit přidáním dalšího serveru.

Model Lenovo S2200 je základním úložištěm SAN určeným zvláště pro malé firmy. Toto diskové pole nabízí plnou funkcionalitu SAN, až 24 pozic pro pevné disky, včetně funkce SSD cachování, rychlou konektivitu pomocí Fibre Channel a až tři expanze pro 96 diskových šachet. Samozřejmostí je rovněž tiering (automatický přesun dat z pomalejších HDD na rychlejší a tím zrychlení odezvy).

Lenovo S3200 je SAN střední třídy, který disponuje všemi funkcemi modelu S2200. Navíc nabízí konektivitu 16 GB Fibre Channel s vyšší propustností a rychlejší odezvou, hybridní připojení Fibre Channel a iSCSI, a až sedm expanzí, což umožňuje firmám provozovat až 192 disků.

Jednou z mnoha výhod SAN úložišť Lenovo S2200 a S3200 je také fakt, že řadič lze snadno vyměnit. Přestanou-li společnosti stačit funkce S2200, stačí jej osadit řadičem z modelu S3200 a zařízení dále bez problému pracuje se stávajícím nastavením a daty. Odpadne tedy potřeba složité migrace dat.

Lenovo nabízí při specifických nasazeních, pro zprovoznění systému nebo migraci také své služby LabServices. Dojde-li k výpadku, přijde na řadu široká škála servisních služeb, které dokáží garantovat dostupnost dílů, dobu odezvy a opravy a tím zkrátit výpadek a jeho dopad na minimum.

Více informací o serverových řešením Lenovo naleznete na stránkách www.thinkserver.cz.

Další článek: Dropbox Paper: cloudové poznámky pro více uživatelů najednou

Témata článku: Lenovo, Úložiště, Řešení, Channel, Široká škála, Nové vybavení, Diskové pole, Len, ThinkServer, Základní úložiště, Společnost Lenovo, Expanze, Malé úložiště, Vybavený model, Postupný růst, Manévrovací prostor, San, Pevný disk na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači