Notebooky | Lenovo | IFA

Lenovo oživilo řadu Yoga novými procesory a jasnějšími displeji

  • Povinný upgrade na Core 10. generace doplňují jasnější displeje
  • Nová Yoga C640 slibuje dostupný konvertibilní stroj se základními parametry
  • Herní ani podnikové stroje se na IFA nemění

Lenovo se na veletrhu IFA nežene za žádnými rekordy, nepotřebuje se zviditelňovat nejlehčím, nejvýkonnějším či nejbláznivějším notebookem. Je ostatně v oboru počítačů jedničkou ve spotřebitelské i komerční sféře, takže se především snaží neudělat chybu a nabídnout vyváženou kombinaci výkonu, displejů a přitažlivé ceny.

Nové Yogy s jasnějšími displeji

V oblasti počítačů tak Lenovo na IFA především oživilo svou řadu Yoga procesory Core 10. generace a zlepšilo parametry displejů. Nikoli rozlišení, Lenovo ví, že Full HD v pohodě stačí a 4K každý nepotřebuje, ale zvedá se jas až na 500 nitů, což zlepší čitelnost na slunci a pomůže při přehrávání HDR obsahu. Panely s 500 nity ostatně dostanou certifikaci VESA DisplayHDR 400. 

Standardní IR kamery kromě přihlašování budou umět zamknout počítač, když odejdete a také při videohovorech půjde díky nim rozmazat pozadí za obličejem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Lenovo Yoga C940

Už loni představená konvertibilní Yoga C940 s reproduktorem v kloubu displeje a perem schovaným na pravé straně se tak designově zásadně nemění, ale přichází nová větší 15,6" verze s numerickým blokem a grafikou GTX 1650. Ceny startují od 1499 Euro.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Lenovo Yoga C740

Yoga C740, o něco níže postavený konvertibilní model, se designem více přiblíží C940, ale reproduktory pod displejem nahradí za reproduktory po stranách klávesnice. Sice tedy nebudou tak dobře hrát při přetočení displeje, ale při práci v režimu notebooku by měl být zvuk skvělý. I zde bude vedle 14" verze existovat větší 15,6", ale grafika zůstane jen ta na procesoru. 10. generace Core ale grafickou část zlepšuje, takže by to nemělo tolik bolet. Prodávat se bude za ceny od 899 euro.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Lenovo Yoga C640

Novinkou bude Yoga C640, malý 13,3" model s novými procesory Wi-Fi 6 a panelem až s 400 nity jasu. Slibuje se tu 20 hodin výdrže a půjde tak o kompaktní a cenově dostupný základní konvertibilní notebook s kovovým tělem. Reproduktory má, podobně jako C740, po stranách displeje. Prodávat se bude za ceny od 899 euro (23 200 Kč).

Ač máme označení Yoga spojené hlavně s konvertibilními notebooky, už dávno to neplatí a a notebooky Yoga S940 nebo S740 se chovají jako standardní notebooky.

Elegantní Yoga S940 se ukázala už v lednu na CES, nově samozřejmě dostane aktuální procesory Intelu. Nic dalšího velkého se u ní dále nemění. Ceny začnou od 1699 euro (43 800 Kč).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Lenovo Yoga S740

Yoga S740 tak sice neumí přetočit displej jako C740, ale její 15,6" verze bude dostupná s grafikou GTX 1650. Menší 14" se musí spolehnout na integrovanou nebo MX250. Designově ale vypadá podobně jako C740, tedy stejné barvy, stejně tvarované tělo a stejné reproduktory po stranách klávesnice.

Slabší verze procesorů Core 10. generace pak přijde i do základních notebooků ideapad S340 a S540, kde je doplní integrovaná grafika nebo GeForce MX250.

Mění se i ThinkPady, ale bez změny čísla

Trochu netradičně dopadá přechod na procesory Core 10. generace v případě ThinkPadů. Nemění se totiž vůbec číselné označení, zůstává tedy poslední dvojice čísel 90, ale ThinkPad T490 nebo X390 Yoga dostanou nové procesory. Podobně se oživí ThinkPad X1 Yoga, X1 Carbon, L13 a L13 Yoga.

Lenovo Thinkbook 13s jsem testoval nedávno, nově do této rodiny podnikových strojů pro mladou generaci přibude i Thinkbook 14 a 15 s většími displeji.

Lenovo tedy zatím neotevírá novou třídu herních počítačů pro kreativce z kategorie Nvidia Studio a věří si, že dokáže udržet přední pozici v prodejích i s touto nabídkou. Lenovo ostatně jako první začalo prodávat herní stroje v civilním provedení - Legion Y530 a Y730 (nyní už v nové generaci), takže úplně bez nabídky produktů také není.

Diskuze (4) Další článek: Vyšel nový Firefox 69: vylepšuje ochranu soukromí, blokuje sledovací kódy a těžbu kryptoměn

Témata článku: Video, Notebooky, Intel, Wi-Fi, Lenovo, IFA, ThinkPad, Notebook, Stroj, Reproduktor, CES, Displej, Jasný displej, Nový procesor, Lenovo na IFA, Core, Nvidia Studio, Len, Generace

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5