Virtuální realita | Patenty

Lenovo okopírovalo od Sony vzhled VR headsetu. Teď za to bude platit

Ne vždy patentové spory končí velkými soudy, ve kterých se firmy do nekonečna žalují a odvolávají. Někdy se společnosti dohodnou. Stalo tak v případě Lenova a Sony. Formy oznámily, že došly k patentové dohodě, v rámci které bude Lenovo platit Sony za užívání jeho designu. Lenovo totiž u svého headsetu Mirage Solo značně okopírovalo vzhled PlayStation VR.

Viceprezident Lenova Yao Li uvedl, že obě dvě společnosti „začaly spolupracovat na vylepšení provedení designu rapidně se rozrůstajícího pole VR“, jelikož „výtečnost designu PSVR je zřejmá“, jak stojí v tiskové zprávě.

Lenovo se tak nepřímo přiznalo, že vzhled headsetu skutečně okopírovalo a uvědomilo si, že možnou soudní bitvu by nemohlo vyhrát, jelikož podobný vzhled je u obou zařízení více než zřejmý. A Sony místo usilování o konec prodeje Mirage Solo zvolilo cestu, jak na situaci vydělat. Výrobce PlayStationu je totiž na vzhled svého VR headsetu skutečně hrdý, sám vrchní právník Sony Riley Rusell uvedl, že je „výsledkem několikaleté práce inženýrů“.

Když Sony v roce 2016 představovalo PlayStation VR, šlo o první headset, který je v podstatě více helma než brýle, čímž je znatelně pohodlnější než konkurenční zařízení. Firmy po celém světě se postupně inspirovaly, podobné prvky od té doby obsahuje třeba Odyssey headset od Samsungu.

Lenovo ale se svým Mirage Solo, na kterém běží Daydream VR od Googlu, zašlo dál a design prakticky okopírovalo, dokonce i barevně. Zařízení je v prodeji od letošního května. Současná patentová dohoda platí od současnosti po následující dva roky.

Takhle vypadá Mirage Solo VR od Lenova:

Diskuze (1) Další článek: Podívejte se, jak vidí svět umělá inteligence v elektromobilech Tesla

Témata článku: Google, Samsung, Lenovo, Virtuální realita, Design, Playstation, Sony, Patenty, Daydream vr, Mirage Solo, Konkurenční zařízení, Vzhled, Playstation VR, Celý svět, Patentový spor, Headset, Plát, Podobný prvek, První headset, Patentová dohoda, Podobný vzhled, Následující rok, Letošní květen


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu