Lenovo okopírovalo od Sony vzhled VR headsetu. Teď za to bude platit

Ne vždy patentové spory končí velkými soudy, ve kterých se firmy do nekonečna žalují a odvolávají. Někdy se společnosti dohodnou. Stalo tak v případě Lenova a Sony. Formy oznámily, že došly k patentové dohodě, v rámci které bude Lenovo platit Sony za užívání jeho designu. Lenovo totiž u svého headsetu Mirage Solo značně okopírovalo vzhled PlayStation VR.

Viceprezident Lenova Yao Li uvedl, že obě dvě společnosti „začaly spolupracovat na vylepšení provedení designu rapidně se rozrůstajícího pole VR“, jelikož „výtečnost designu PSVR je zřejmá“, jak stojí v tiskové zprávě.

Lenovo se tak nepřímo přiznalo, že vzhled headsetu skutečně okopírovalo a uvědomilo si, že možnou soudní bitvu by nemohlo vyhrát, jelikož podobný vzhled je u obou zařízení více než zřejmý. A Sony místo usilování o konec prodeje Mirage Solo zvolilo cestu, jak na situaci vydělat. Výrobce PlayStationu je totiž na vzhled svého VR headsetu skutečně hrdý, sám vrchní právník Sony Riley Rusell uvedl, že je „výsledkem několikaleté práce inženýrů“.

Když Sony v roce 2016 představovalo PlayStation VR, šlo o první headset, který je v podstatě více helma než brýle, čímž je znatelně pohodlnější než konkurenční zařízení. Firmy po celém světě se postupně inspirovaly, podobné prvky od té doby obsahuje třeba Odyssey headset od Samsungu.

Lenovo ale se svým Mirage Solo, na kterém běží Daydream VR od Googlu, zašlo dál a design prakticky okopírovalo, dokonce i barevně. Zařízení je v prodeji od letošního května. Současná patentová dohoda platí od současnosti po následující dva roky.

Takhle vypadá Mirage Solo VR od Lenova:

Diskuze (1) Další článek: Podívejte se, jak vidí svět umělá inteligence v elektromobilech Tesla

Témata článku: Google, Virtuální realita, Samsung, Lenovo, Sony, Patenty, Design, Playstation, Patentová dohoda, Vzhled, Podobný prvek, Celý svět, Daydream vr, Playstation VR, První headset, Podobný vzhled, Headset, Konkurenční zařízení, Letošní květen, Patentový spor, Následující rok, Mirage Solo


Určitě si přečtěte

Tajuplná čínská raketa by mohla ohrozit vzdušnou sílu amerického letectva

Tajuplná čínská raketa by mohla ohrozit vzdušnou sílu amerického letectva

** Čínské letectvo vyvíjí záhadnou raketu typu vzduch-vzduch ** Mysteriózní zbraň nese označení PL-XX ** Jde o raketu vzduch-vzduch s velmi dalekým doletem

Stanislav Mihulka | 12

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

** Apple v New Yorku představoval počítačové novinky ** iPad Pro prý zatočí s notebooky ** Dočkali jsme se také návratu Mac mini

Jakub Čížek | 81

Nechali jsme dopadnout asteroid Ryugu na Prahu. Místo stověžatého města je pětikilometrový kráter

Nechali jsme dopadnout asteroid Ryugu na Prahu. Místo stověžatého města je pětikilometrový kráter

** Ryugu je blízkozemní planetka, která křižuje dráhu Země ** Její průměr je asi 900 metrů ** Co by se stalo, kdyby Ryugu dopadla na Zemi?

Petr Kubala | 5


Aktuální číslo časopisu Computer

Odhalte skryté funkce Windows 10

Test levných Androidů do 4 000 Kč

Srovnání úsporných minipočítačů

Změřili jsme rychlost 10Gb/s ethernetu