Testy | Notebooky | Lenovo

Lenovo Ideapad 5 Flex: rychlý a konvertibilní Ryzen 5 pod 19 tisíc [test]

  • Výkonný procesor Ryzen 5 4500U se vám bude líbit
  • Plastové tělo takové nadšení nebudí
  • Dost výdrže pro školu ve dne i výkonu pro hraní večer

Notebooky s procesory AMD Ryzen 4000 letos jasně vládnou. Nízká cena, vysoký výkon, pohodová výdrž. Nedávno jsme se v testu časopisu Computer podívali na studentské notebooky do 20 tisíc a první místa ovládly stroje s procesory Ryzen.

V testu jsme ale nehledali konvertibilní notebooky, přestože ve studentském nasazení skvěle fungují. Ve škole nepíšete jen dlouhé texty. Potřebujete kreslit schémata, rovnice a vizuálně si upravovat poznámky. Tam se ideálně hodí konvertibilní notebook, ale pro mnoho výrobců to znamená hlavně prémiové a tudíž drahé stroje, nebo naopak velmi levné základní notebooky s mizerným výkonem.

Proto tu nyní máme Lenovo Ideapad 5 Flex. Nedávno jsem testoval výborný Ideapad 5, základní notebook v kovovém těle bez dotykového displeje. Přídomek Flex nese jeho konvertibilní verze, po jejímž dotykovém displeji můžete psát přibaleným stylusem. Sdílí tedy platformu AMD Ryzen s integrovanou grafikou, 14" displej a podobnou cenu, přesto se významně liší.

Lenovo Ideapad 5 Flex

AMD Ryzen 5 4500U ● Radeon Vega ● 8 GB DDR4 ● 14" FullHD IPS lesklý dotykový+pero (jas 244 nits, dE 8,52) ● 512 GB SSD ● USB-C, 2× USB 3.0, HDMI, audio, čtečka SD, napájení ● 802.11ac 2×2, Bluetooth 4.2 ● 52,6 Wh ● 32,1 × 21,6 × 2,1 cm ● 1,54 kg

Cena: 18 989 Kč
Testovaný model: 81X20079CK

Ideapad 5 Flex je především plastový notebook. Nehledejte tu elegantní štíhlé tvary a lehkost díky hliníku. Abyste získali pevné plastové tělo, musíte ho prostě navrhnout větší a tím pádem i těžší. Hmotnost přes 1,5 kg a tloušťka přes 2 cm není ve světě notebooků nějaká extrémní hodnota, 14" kovové notebooky ale známe tenčí i lehčí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Kromě testovaného modrého provedení je v nabídce i tradiční tmavě šedá

Kde se hlavně šetřilo

Naštěstí se Lenovo nesnažilo dosáhnout rozměrů kovového těla s využitím plastu a raději s materiálem nešetřilo, aby vše vydrželo. Ač je tedy notebook z plastu, zásadně se nekroutí a působí, že nějaké to ťuknutí jej nerozhází. 

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Testy, Notebooky, Video, AMD, Intel, Ryzen, Wi-Fi, Klávesnice, Lenovo, Thunderbolt, HDMI, Fn + Q, Crystal disk Mark, FullHD IPS, Creation, Jas, Stylus, Výdrž, Ideapad, Lenovo Flex, Notebook, Acer Spin, Lehkost, Unigine, KonektorJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než tlačítkový mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Martin Miksa
LowendNižší třídaNákup a ceny
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost