Google Asistent | Chytrá domácnost | Lenovo

Lenovo dalo tabletům nový smysl, mohou fungovat jako centrum chytré domácnosti s podporou Asistenta Googlu

Lenovo na veletrhu IFA v Berlíně kromě nových počítačů Yoga představilo i tablety s Androidem. Ty designově navazují na předchozí řady, zajímavé jsou ale tím, že při nepoužívání se mohou proměnit na centrály pro chytrou domácnost.

Čínský výrobce počítačů se naplno pustil do zařízení pro chytrou domácnost. Již dříve představil Smart Display 10, konkurenci Home Hubu od Googlu, který umožňuje skrze hlas a dotykový displej ovládat celou propojenou domácnost skrze Google Asistenta. Nyní se k 10palcové verzi přidává i 7palcová a k tomu dva tablety.

Lenovo Yoga Smart Tab navazuje na designovou tradici tabletů, které mají specifické zakončení spodní hrany v podobě tlustějšího válce. Díky tomu se nejen že dobře drží v jedné ruce, ale i lépe stojí na stole, čemuž dopomáhá výklopný stojánek. Tohoto režimu bude zařízení nyní využívat naplno – když jej takto postavíte a zároveň připojíte na nabíječku, přepne se do speciálního režimu Google Asistenta a stane se z něj velký chytrý displej pro ovládání domácnosti. K tomu můžete využít jak dotyk, tak i hlas.

Podívejte se na představené novinky naživo:

Stejně se umí chovat i Lenovo Smart Tab M8, který ale musíte zapojit do dokovací stanice. Ta je naštěstí součástí balení. Oproti Smart Tabu, který je desetipalcový s FHD rozlišením, je M8 osmipalcový s HD rozlišením. Liší se i velikostí RAM a úložiště. Větší tablet má 3, nebo 4 GB RAM doprovázené 32 GB, resp. 64 GB, úložištěm, zatímco menší má 2 GB RAM a 16 či 32 GB úložiště. Stroje pohání osmijádrový Snapdragon 439, u verze M8 s ejedná o čtyřjádrový MediaTek A22 Tab.

Tablety by měly být dostupné v průběhu října a listopadu.

Diskuze (2) Další článek: Specifikace USB4 je hotová. Vychází z Thunderboltu 3 a nabídne propustnost až 40 Gb/s

Témata článku: Hardware, Google, Android, Google Home, Google Asistent, Chytrá domácnost, Tablety, Úložiště, Lenovo, SMART displej, Asistent Googlu, Ifo, RAM, Domácnost, Nový smysl, Berlín, Rozlišení


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 138

Vyzkoušeli jsme první zařízení s Wi-Fi 6. Nová verze Wi-Fi je rychlejší a spolehlivější

Vyzkoušeli jsme první zařízení s Wi-Fi 6. Nová verze Wi-Fi je rychlejší a spolehlivější

** Wi-Fi 6 přinese větší spolehlivost a dosah sítě ** Zkusili jsme Galaxy S10 připojit k routeru Netgear RAX80 ** Router s Wi-Fi 6 má pro někoho smysl už nyní

Tomáš Holčík | 50

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

** Britové před pár dny představili nové Raspberry Pi 4 Model B ** Nový čipset má dost výkonu na dva HDMI monitory ** Za tisícovku získáte počítač na základní práci

Jakub Čížek | 80Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů