Stavebnice | Lego | Nintendo

Lego a Nintendo spojují síly: z kostiček postavíte Maria i herní prostředí legendární plošinovky

Dánský výrobce stavebnic Lego odhalil výsledky spolupráce s japonským producentem videoher a herních konzolí Nintendo. Jak patrně správně tušíte z nadpisu tohoto článku, jde o sadu stavebnic, ze kterých je možné postavit nejen postavičky, ale i dobře známé prostředí ze série plošinových arkádových videoher, jež byly hitem 80. a 90. let.

Lego Super Mario obsahuje základní „startovací set“, deset rozšiřujících sad, čtyři oblečky a sadu akčních kostek. Figurka Maria je interaktivní a je možné si s ní hrát podobným způsobem jako ve hře, která byla předlohou. Cílem hry je získat co nejvíce mincí v časovém limitu 60 sekund.

Dobrodružství s Mariem

Základem je sada Dobrodružství s Mariem, obsahující celkem 231 kostek. Postavička instalatéra je vybavena snímači barev a LCD displeji v oblasti očí, pusy a břicha. Díky tomu může zobrazovat více než sto různých reakcí. Nechybí ani reproduktor přehrávající kultovní zvuky a hudbu z videohry.

Úkolem postavičky, poháněné dvěma mikrotužkovými (AAA) bateriemi, je sbírat virtuální mince na cestě od potrubí k cílovému sloupku. Cestou bude skákat po kostičkách, mracích, kostkách s otazníky a bojovat s nepřáteli v podobě Goombyho a Bowsera Jr.

Maria lze upravovat a vylepšovat – k dispozici budou čtyři oblečky, které dávají postavičce nejrůznější schopnosti. Do jisté míry tak lze říci, že stavebnice má ambice stát se reálnou alternativou k hraní počítačových či konzolových her.

Za doplňky můžete utratit majlant

Základní set lze dále rozšířit pomocí deseti doplňkových sad, obsahujících různá herní prostředí – například hrad úhlavního nepřítele Bowsera, závodiště s piraňami či Mariův dům. Je přitom jen na staviteli, jak využije houby, stromy a další artefakty, jež jsou součástí těchto balíčků.

Lego Super Mario nemá žádná svazující pravidla – poskytuje jen návrhy a sadu nástrojů, které můžete použít. Je na vás, abyste si vymysleli příběhy a vytvořili si tak vlastní zábavu. Zahájení prodejů je plánováno na 1. srpna, nicméně již nyní je lze předobjednat na českých stránkách. Pokud nutně musíte mít kompletní sadu Lego Super Mario, připravte si celkem 14 875 korun.

Lego Super Mario

Diskuze (5) Další článek: Intel ukázal výkon nové mobilní grafiky Xe ve hře Battlefield V. Není špatný

Témata článku: Stavebnice, Lego, Nintendo, Hračka, Maria, Set, Sada, Obleček, Kostička, Herní prostředí, Aaa, Yoshi


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 122

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize