Lednice s internetem se chystají dobýt Ameriku

Zákazníci ve Spojených státech si mohou pod letošní stromeček nadělit první multimediální ledničku. Ta dovoluje kromě chlazení a mražení potravin i věci, které byste u obyčejných lednic asi hledali marně.
Klepněte pro větší obrázekKorejská společnost LG Electronics spustila prodej multimediální lednice, která se má stát první vlašťovkou nového internetového věku. Produkt s označením LRSPC2661T si v těchto dnech může osahat a koupit kdokoliv. Výrobek to upřímně není nejnovější. Firma jej představila veřejnosti už vloni. Teprve nyní se však dostává do většiny prodejen elektroniky ve Spojených státech. Podle jednoho z prodavačů obchodního domu Fry`s Electronics však zatím zůstává pouze u osahávání. Cena kolem osmi tisíc dolarů je totiž i pro majetnější Američany stále příliš vysoká.

Lednice nabízí asi vše co byste od multimediálního výrobku očekávali. LCD monitor s úhlopříčkou 15,1" umožní nejenom prohlížení internetových stránek nebo čtení e-mailů, ale také sledování televizních programů. Lednička umí dále stahovat a samozřejmě přehrávat mp3 soubory nebo internetové rádio stanice. Zabudovanou digitální kamerou můžete pořídit obrázky své kuchyně a okamžitě odeslat pomocí internetu sousedce či ukládat do osobního fotoalba (například před a po vánočním vařením). Lednice také umí poskytnout a udržovat oblíbené recepty, případně stáhnout nové. Nechybí ani kalendář nebo diagnostický systém. Do lednice lze samozřejmě uskladnit potraviny. Umělá inteligence se pak postará o monitoring data spotřeby, takže vám nehrozí, že někde v nejzazším rohu zůstane zapomenut bramborový salát z loňských vánoc. O LRSPC2661T tak lze říci pouze jedno - je opravdu cool.

LG Electronics není v oblasti takzvaných e-home technologií žádným nováčkem. Už před časem představila automatickou pračku připojenou k internetu, kterou lze přes síť ovládat. Pracuje mj. také na internetové mikrovlnné troubě. Nezahálejí však ani další výrobci domácích spotřebičů. Firmy Electrolux a Ericsson založily projekt E2Home, jenž letos spustil prodej prvních IT bytů ve švédském Stockholmu.

Svou multimediální lednici, nazvanou HomePad SR-S75F, má také Samsung. Do obchodů v USA se však dostane nejdříve začátkem příštího roku. Vybavena je podobně jako výše popsaný model LG. Kromě toho se umí připojit k přístupovému bodu Wi-Fi. Samozřejmostí bude možnost sledování DVD, kabelovky nebo hraní her z herních konzole. Cena zatím nebyla zveřejněna.

Diskuze (25) Další článek: DirectX 9 budou …

Témata článku: Bramborový salát, Electrolux, Fotoalba, LED, Stockholm, Lednice, Cool, Domácí spotřebič, Lcd herní konzole, Diagnostický systém, Electronics

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost