Procesory | Grafické karty | CES 2022

Leden začne zostra. Na virtuálním CESu ukážou velké novinky AMD, Intel a Nvidia

Hned začátkem roku 2022 se dočkáme spousty hardwarových novinek od společností jako AMD, Intel a Nvidia. Co všechno lze čekat?

Už 4. ledna se v rámci CESu uskuteční online prezentace od AMD a Intelu. AMD by mělo představit nové výkonné mobilní procesory Ryzen 6000H s 6nm architekturou Zen 3+ s integrovanou grafikou RDNA 2. Rovněž se očekávají i aktualizované desktopové procesory Zen 3+ a neměly by chybět ani nové grafické karty, například desktopový Radeon RX 6500 XT a Radeon RX 6400.

U Intelu se bude to nejdůležitější točit asi kolem zcela nových grafických karet Arc Alchemist, byť zatím není jasné, jestli nejdříve dorazí desktopové nebo mobilní varianty. Intel rovněž nejspíše uvede další modely procesory Core 12. generace a to jak ve výkonných mobilních verzích Alder Lake-P, tak i středně výkonné desktopové modely, které zatím v nabídce chybí.

Nvidia by ve stejné době měla představit některé aktualizované modely desktopových i mobilních grafických karet. Každopádně se spíše počítá s tím, že půjde pouze o řadu GeForce RTX 3000, tedy například desktopovou GeForce RTX 3090 Ti, mobilní GeForce RTX 3080 Ti a pravděpodobné i speciální verze současných modelů s větší pamětí. Na novou generaci GeForce RTX 4000 si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Váš názor Další článek: Nová phishingová kampaň cílí na uživatele Office 365 pomocí falešných upozornění na spam

Témata článku: Notebooky, AMD, Intel, Nvidia, Procesory, Počítače, Grafické karty, Čipy, GeForce RTX 4000, LED, CES 2022, Arc Alchemist, Alder Lake-P, Procesor, Grafická karta, GeForce, Radeon, Core, Novinka, Velká novinka, Model, Notebooky na Heureka.cz