LCD panel Acer FP855: hračka pro manažery

Společnost Acer je jednou z vedoucích společností mezi výrobci (nejen) periferií v oblasti výpočetní techniky. Své více než dvacetileté zkušenosti úročí také v novém modelu LCD panelu nesoucího označení Acer FP855.
Tento článek vyšel v Computeru 2/01 dne 8. února 2001

Libor Kříž: Společnost Acer je jednou z vedoucích společností mezi výrobci (nejen) periferií v oblasti výpočetní techniky. Své více než dvacetileté zkušenosti úročí také v novém modelu LCD panelu nesoucího označení Acer FP855.

Skvostné. Nic míň.

Tento nový 18" TFT LCD panel má v sobě implementovány reproduktory, mikrofon a USB rozhraní. Maximální rozlišení je 1 280 × 1 024; pokud je manuálně snížíte, Acer FP855 automaticky roztáhne obraz po celé ploše obrazovky. Panel pracuje v 16bitové barevné hloubce a rozteč obrazových bodů dosahuje slušných 0,26 mm. Viditelná úhlopříčka je ekvivalentní s 19" CRT monitorem. Váha klesla oproti klasické „devatenáctce“ na polovinu, tedy na 9,8 kg. Nešetříte ovšem pouze zatížení stolu. Při velikosti 468,5 × 475 × 217,4 mm FP855 v porovnání s 19" monitorem zabere až o 75 % méně pracovní plochy.

Protože je Acer FP855 ze skupiny zařízení plug-and-play kompatibilních, nebude vám jeho instalace činit žádný problém. Po připojení stačí pomocí tlačítka „i-key“ provést automatickou kalibraci a začít pracovat. Jemnější doladění je přístupné přes kvalitní a přehledné OSD menu.

Ve standardním provedení získáváte manuál a ovladače na CD-ROM, příručku Quick Start-up, která vás rychle provede instalačním procesem, kabel pro napájení a mikrofon, USB i audio příslušenství.

… ale ty ceny

V oblasti LCD displejů nabídka stále značně převyšuje poptávku. Důvodem jsou ceny, jež jsou mnohem vyšší než u klasických CRT monitorů. Nejsou ovšem ustálené – klesají a opět rostou. Musíte prostě „vědět“, kdy koupit. Možným řešením této „nemilé“ situace je postupné, samovolné vytvoření kompromisu, tedy jisté rovnovážné ceny. K tomuto dojde tehdy, až výrobci budou schopni snížit náklady spojené s výrobou a zároveň spotřebitelé vezmou za své, že koupí monitoru s obrazovkou z tekutých krystalů získávají po všech směrech ergonomické a vysoce kvalitní zobrazovací zařízení.

Vedlejším přínosem nechť je pro manažery zvýšení jejich image, vizuální prestiže při jednáních a v neposlední řadě i zvětšení prostoru na pracovním stole pro faktury, smlouvy i skvrny od rozlité kávy.

Plusy a minusy
+ multimedialita
+ OSD menu
+ rozměry
LCD panel Acer FP855
Zdroj: Acer, Praha
Telefon: (02) 61 34 14 07
Cena: 104 908 Kč
Záruka: 1 rok
Parametry: viditelná úhlopříčka: 359 × 287,2 mm (18"), maximální rozlišení 1 280 × 1 024 × 80 Hz, bodová rozteč: 0,26 mm, barevná hloubka: 16 bitů, úhel viditelnosti: 80° vertikálně, 80° horizontálně, doba odezvy: 50 ms, TCO99, rozměry: v/š/h 468,5 × 475 × 217,4 mm, váha: 9,8 kg

Právě vyšlo
nové číslo
časopisu Computer.
Diskuze (5) Další článek: Japonsko má 1,33 GHz Athlon a 900 MHz Duron

Témata článku: Acer, LCD, Hračka, Start-up, Start Up, Pracovní stůl, Váha, Hračky, Váhy, Krystal, Pán, Pan, Manažer


Určitě si přečtěte

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

** Co se může stát, když relativně maličký dron narazí do křídla letadla? ** Tuto otázku zodpověděli odborníci laboratorním pokusem ** Kvadrokoptéra způsobila významné poškození křídla

Karel Kilián | 17

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

** Google nabízí spoustu služeb, ale většina z nich má i dobré alternativy ** Pokud z nějakého důvodu nechcete používat služby Googlu, nemusíte ** Připravili jsme přehled služeb, kterými lze ty od Googlu nahradit

Karel Javůrek, David Polesný | 89

Pojďme programovat elektroniku: Když už vás ten chumel součástek prostě nebaví

Pojďme programovat elektroniku: Když už vás ten chumel součástek prostě nebaví

** Levné cetky z Asie stojí dolar ** Postavíte s nimi skoro vše od teploměru po spínač zavlažování ** Má to ale jeden háček. Bude to ošklivé a povětšinou nekvalitní

Jakub Čížek | 16

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

** Jsou lepší mapy od Googlu, nebo ty od Seznamu? ** Má být mapa především tradiční mapou, nebo spíše asistentem? ** Vyslechněte si argumenty a hlasujte, na jaké straně jste vy

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 71


Aktuální číslo časopisu Computer

Odhalte skryté funkce Windows 10

Test levných Androidů do 4 000 Kč

Srovnání úsporných minipočítačů

Změřili jsme rychlost 10Gb/s ethernetu