LCD monitor AOC LM919: Velmi dostupných devatenáct palců

Nastal již soumrak klasických CRT monitorů? Boří nejnovější modely LCD panelů poslední mýty, které je od svého vzniku provázejí? I o to se snaží zatím poslední model LCD panelu LM919 od společnosti AOC.
Kapitoly článku

Kdo by neznal produkty AOC…

V poslední době dochází k masivnímu nástupu LCD panelů. Jsou zlepšovány jejich technické parametry a hlavně jejich ceny klesají na přijatelnější úroveň (již se dá sehnat 15“ LCD panel pod 9000 Kč včetně DPH). Snad každá společnost, která vyrábí klasické CRT monitory, se pustila i do produkce LCD panelů. Objevují se však i společnosti, které se specializují již jen na výrobu těchto progresivnějších technologií. Společnost AOC nemůže ve výčtu výrobců LCD panelů chybět a dá se říci, že je jednou z těch firem, které jsou proslulé svojí agresivní cenovou politikou (která potěší zejména zákazníky, konkurenci již asi ne). A ani v tomto odvětví není AOC žádným začátečníkem. Možná, že si leckdo vzpomene na první LCD panel od AOC – 15“ panel LM500. Ten sice trpěl klasickými „vrozenými chorobami“ prvních generací TFT LCD panelů (doba odezvy 50 ms, malé úhly pohledu), avšak byl cenově velmi atraktivní. Tyto „pionýrské“ začátky jsou již šťastně za námi a dnes jsou k dispozici již velmi pokročilejší modely. Společnost AOC v poslední době inovovala a rozšířila nabídku svých produktů. V oblasti LCD panelů nabízí takřka celé spektrum: 15“, 17“, 18,1“ LCD panely a jako novinku uvádí i 19“ LCD panel LM919.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Obsah balení panelu AOC LM919

  • 19“ TFT LCD panel s podstavcem
  • analogový VGA kabel
  • digitální DVI-D kabel
  • energetický adaptér 240V AC (50Hz)/12V DC, max. 6A
  • napájecí kabel z elektrické sítě do adaptéru
  • USB kabel na připojení USB Hubu panelu
  • kabel na propojení reproduktorů panelu a zvukové karty
  • velmi strohý manuál
  • CD s ovladači a manuály

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Výbava panelu AOC LM919 s napájecím adaptérem

 

Témata článku: Monitory, AOC, LCD, Cenový pokles, Velká náročnost, Parametr, Panel, Poměr stran, Maximální jas, Aktivní plocha, USB kabely, Focus, Maximální hodnota, Analog, Subjektivní pocit, Konektor, Vysoká náročnost, Krystal, Velké překvapení, Udávaný kontrast, DOS, Nejlepší sluchátka, Tenký okraj, Aktivní displej, Analogové rozhraní


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí