Lawson v reálném čase na Webu

Podnikový informační systém LAWSON INSIGHT II lze provozovat i na Webu.
Americká společnost Lawson Software představila další generaci svého podnikového informačního systému ERP pod názvem LAWSON INSIGHT II Business Management System. LAWSON INSIGHT II je navržen tak, umožňoval procesní a výkonové řízení podniku v reálném čase.

Podnikový informační systém LAWSON INSIGHT II lze provozovat i na Webu. Využívá firemní technologii Self-Evident Applications (SEA), zohledňuje role individua v organizaci, a umožňuje splnit potřeby řídících pracovníků, manažerů a výkonných pracovníků.

Objektově a transakčně
Společnost Lawson Software dále představila technologickou architekturu podporující LAWSON INSIGHT II, tzv. Open Component Solutions, jež je plně založena na objektové technologii, a která umožňuje implementaci a uživatelské úpravy s použitím standardních nástrojů.

Jádrem produktu LAWSON INSIGHT II jsou rozšiřitelné transakční aplikační procesní řady pro finanční řízení, řízení lidských zdrojů, zásobování a odbyt, a nové procesní řady pro řízení obchodní spolupráce (Collaborative Commerce), řízení výkonnosti (Performance Management) a celopodnikové plánování (Enterprise Budgeting).

Strategické účetnictví nově
Nejzajímavějším se ukázal být nový produkt společnosti Lawson, tzv. strategické účetnictví (Strategic Ledger), který je součástí upravené procesní řady pro řízení finanční výkonnosti organizace.

Strategické účetnictví je integrováno s hlavní knihou a modulem pro řízení aktivit, čímž poskytuje kompletní řešení pro finanční analýzu v reálném čase, strategické plánování a výstupní sestavy. Lawson k tomu přidává svoji zvláštní strategii sběru dat a poskytuje tím nové možnosti řízení, výstupních sestav a transakčního zpracování.

Řízení finanční výkonnosti podniku se ukazuje být pro účetnictví dnešních podnikových informačních systémů velmi důležitým prvkem, takže se stává jejich nedílnou součástí. Podnikový informační systém LAWSON INSIGHT II dodává na našem trhu firma Fastcom.

Váš názor Další článek: Dvě nové rodiny disků od Seagate

Témata článku: Software, Sestavy, Nedílná součást, Řízení, LAW, Reálný čas, Důležitá součást, Nová součást, Podniková řada, Nový pracovník, Self, Reál, Lidský pracovník, Čas, Důležitá role


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 243

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 144


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně