Kyocera FS-6700: Átrojka do domu

Poslední z řady tiskáren EcoSYS společnosti Kyocera je A3-model FS-6700. Se všemi tiskárnami řady má velice podobný design, ovládání, technologii tisku i zapojení do podnikové sítě.
Poslední z řady tiskáren EcoSYS společnosti Kyocera je A3-model FS-6700. Se všemi tiskárnami řady má velice podobný design, ovládání, technologii tisku i zapojení do podnikové sítě.

Zleva a zprava
Laserová tiskárna Kyocera FS-6700 tiskne rychlostí 20 stran za minutu na formátu A4 a 11 stran na A3, to vše v rozlišení 600 × 600 dpi při měsíčním objemu tisku 50 tisíc stran. Díky implementaci technologie KIR2 (Kyocera Image Refinement) pro vyhlazování hran je výsledný tisk ostřejší a konzistentnější, takže výsledek je srovnatelný s rozlišením 2400 × 600 dpi. Zásobník má standardně kapacitu 250 listů A4 i A3 (zásobník je společný pro oba formáty) a ruční zakládání s kapacitou 100 archů. Je možné také tiskárnu dvěma podavači na 500 listů a duplexní jednotkou (oboustranný tisk). Standardně se s tiskárnou dodává 4 MB paměti, je možné ji rozšířit až na 68 MB (více paměti bych doporučil zejména pro tisk Post-Scriptem). Je kompatibilní s PCL 6, standardně také s PostScriptem L2 (KPDL II). Dále obsahuje další 4 emulace včetně emulace plotru KCGL (HP 7550A). Navíc disponuje vlastním grafickým jazykem Prescribe II, který usnadňuje tisk grafických objektů, zejména jedná-li se o větší množství dat zasílaných na tiskárnu. Tiskárna je vybavena automatickou detekcí emulací AES.

Co se týče připojení tiskárny, jak lokálně tak síťově, vše zůstalo podobné jako u předchozích modelů EcoSYS, přičemž rozhraní pro připojení do sítě je volitelné, a tudíž je potřeba ho dokoupit (tiskový server podporuje i správu přes protokol IP, tedy je možné konfigurovat tiskárnu i v prohlížeči).

Hlavně levně
Díky již tradičnímu použití technologie tisku EcoSYS, která je společná pro všechny stránkové tiskárny Kyocera řady FS, je velkou výhodou této tiskárny levný tisk. U FS–6700 se totiž mění pouze toner, který vydrží až 20 tisíc potisknutých stran (při tradičním 5% pokrytí), vnitřnosti tiskárny (válec apod.) se mění až po 300 tisících vytisknutých stránek. Díky těmto parametrům a ceně toneru (3490 korun bez daně), lze udržet náklady na stránku zhruba na dvaceti haléřích, pokud nepočítám cenu papíru. A to již stojí za zvážení, když průměrné náklady u konkurenčních tiskáren jsou dvakrát až třikrát vyšší.

stránková tiskárna A3
Kyocera
FS-6700
Zapůjčil: Janus Data Products
Telefon: 02 – 25 12 72
Cena: 56 900 Kč bez DPH
Záruka: 1 rok
Parametry: formát A3, rozlišení 600 dpi s vyhlazováním, 20 str./min.
Zdroj: Computer
Váš názor Další článek: Akcionáři Microsoftu už mají zase dvojnásobek akcií

Témata článku: Srovnatelná technologie, Podobný objekt, Kyocera, Tradiční použití, Laserový zdroj, Plotry, Dům, Janus, Podobné parametry, A3, Podobná technologie, Arch, Toner


Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

** Internet je plný malwaru, to už dnes ví každý ** Víte ale, že lze útočit třeba i na Bluetooth? ** Navštívil jsem hackery z brněnského FITu

Jakub Čížek | 1


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku