Kyberkriminalita: výnosný byznys

(Inzerce) Hackerské vybavení stojí 5900 dolarů a výnosy přesahují 84 tisíc dolarů. Tato průměrná data dávají návratnost investice do kybernetické kriminality přes 1400 procent.
Kyberkriminalita: výnosný byznys

Společnost Trustwave, která se zabývá službami v oblasti síťové bezpečnosti, popisuje ve svém reportu za rok 2014 výsledky analýzy 574 úniků dat v 15 zemích. Přináší přehled nejčastěji využívaných zranitelností v systémech a nejčastějších chyb uživatelů, a také statistiky cílů útoků. Vedle toho analyzuje počítačovou kriminalitu jako obchodní model.

Co se efektivity počítačové kriminality týče, autoři se zaměřili na vyděračský malware. Zjistili, že průměrná cena sady nástrojů k realizaci tohoto typu útoku je 5900 dolarů, a že průměrný čistý výnos je 84 100 dolarů.

Analýza úniků dat ukázala, že průměrná doba od průniku do systému po detekci je 188 dnů; v drtivé většině případů útok nezjistila napadená organizace, nýbrž upozornil na něj jiný subjekt. Zdaleka nejčastějším terčem útoků byly platební údaje, především data o platebních kartách; zájem hackerů o přihlašovací údaje do systémů nebo o proprietární informace naopak opadá.

Bezkonkurenčně nejčastější metodou útoku je vzdálený přístup s využitím slabého zabezpečení nebo s využitím ukradených přístupových údajů. Za pozornost v této souvislosti stojí, že nejčastějším zjištěným heslem podle analýz Trustwave je „Password1“.

„Report Trustwave potvrzuje, že naprostá většina útoků směřuje proti dávno známým zranitelnostem. K ochraně proti takovým útokům stačí dodržovat elementární bezpečnostní pravidla a používat kvalitní a aktualizované bezpečnostní řešení,“ komentuje Martin Skýpala, produktový specialista společnosti ESET.

Příkladem vhodného bezpečnostního řešení, které zajistí, že hackeři si budou muset najít nějaký jiný snadný terč, je ESET Secure Business. Jde o pokročilé firemní řešení bezpečnosti, které chrání počítače, notebooky, mobilní zařízení a souborové i poštovní servery s operačními systémy Windows, OS X a Linux.

Společnost ESET v únoru 2015 uvedla na trh nové verze svých produktů pro firemní zákazníky, které díky řadě inovací poskytují zvýšenou ochranu před hrozbami, a to při zachování tradičně nízkých systémových nároků. Obsahují zcela nové funkce, které přidávají další vrstvy ochrany před hrozbami k prověřené technologii detekce škodlivého kódu, legendární ESET NOD32. Nejdůležitějšími novými funkcemi jsou Ochrana proti botnetu, Exploit Blocker, Anti-Phishing a v případě ESET Mobile Security také Anti-Theft.

Vedle zavedení nových ochranných technologií je nejvýznamnější inovací nových produktů ESET pro firemní zákazníky zcela nový nástroj vzdálené správy ESET Remote Administrator. Díky webové konzoli umožňuje správci jak kompletní přehled nad bezpečnostní situací v síti, tak detailní možnosti nastavení bezpečnostních parametrů.

www.eset.cz

Další článek: Ford hlásí softwarový problém. Některým autům nejde vypnout motor

Témata článku: Trustwave, Firemní řešení, Průměrná doba, Bezpečnostní síť, Přístupový údaj, Výnos, Vyděračský malware, Platební údaj, Bezpečnostní parametr, Výnosný byznys, Poštovní server, Nejčastější terč, Nový únik, Nejlepší notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 74

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 12

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 50

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky