Kyberkriminalita: výnosný byznys

(Inzerce) Hackerské vybavení stojí 5900 dolarů a výnosy přesahují 84 tisíc dolarů. Tato průměrná data dávají návratnost investice do kybernetické kriminality přes 1400 procent.
Kyberkriminalita: výnosný byznys

Společnost Trustwave, která se zabývá službami v oblasti síťové bezpečnosti, popisuje ve svém reportu za rok 2014 výsledky analýzy 574 úniků dat v 15 zemích. Přináší přehled nejčastěji využívaných zranitelností v systémech a nejčastějších chyb uživatelů, a také statistiky cílů útoků. Vedle toho analyzuje počítačovou kriminalitu jako obchodní model.

Co se efektivity počítačové kriminality týče, autoři se zaměřili na vyděračský malware. Zjistili, že průměrná cena sady nástrojů k realizaci tohoto typu útoku je 5900 dolarů, a že průměrný čistý výnos je 84 100 dolarů.

Analýza úniků dat ukázala, že průměrná doba od průniku do systému po detekci je 188 dnů; v drtivé většině případů útok nezjistila napadená organizace, nýbrž upozornil na něj jiný subjekt. Zdaleka nejčastějším terčem útoků byly platební údaje, především data o platebních kartách; zájem hackerů o přihlašovací údaje do systémů nebo o proprietární informace naopak opadá.

Bezkonkurenčně nejčastější metodou útoku je vzdálený přístup s využitím slabého zabezpečení nebo s využitím ukradených přístupových údajů. Za pozornost v této souvislosti stojí, že nejčastějším zjištěným heslem podle analýz Trustwave je „Password1“.

„Report Trustwave potvrzuje, že naprostá většina útoků směřuje proti dávno známým zranitelnostem. K ochraně proti takovým útokům stačí dodržovat elementární bezpečnostní pravidla a používat kvalitní a aktualizované bezpečnostní řešení,“ komentuje Martin Skýpala, produktový specialista společnosti ESET.

Příkladem vhodného bezpečnostního řešení, které zajistí, že hackeři si budou muset najít nějaký jiný snadný terč, je ESET Secure Business. Jde o pokročilé firemní řešení bezpečnosti, které chrání počítače, notebooky, mobilní zařízení a souborové i poštovní servery s operačními systémy Windows, OS X a Linux.

Společnost ESET v únoru 2015 uvedla na trh nové verze svých produktů pro firemní zákazníky, které díky řadě inovací poskytují zvýšenou ochranu před hrozbami, a to při zachování tradičně nízkých systémových nároků. Obsahují zcela nové funkce, které přidávají další vrstvy ochrany před hrozbami k prověřené technologii detekce škodlivého kódu, legendární ESET NOD32. Nejdůležitějšími novými funkcemi jsou Ochrana proti botnetu, Exploit Blocker, Anti-Phishing a v případě ESET Mobile Security také Anti-Theft.

Vedle zavedení nových ochranných technologií je nejvýznamnější inovací nových produktů ESET pro firemní zákazníky zcela nový nástroj vzdálené správy ESET Remote Administrator. Díky webové konzoli umožňuje správci jak kompletní přehled nad bezpečnostní situací v síti, tak detailní možnosti nastavení bezpečnostních parametrů.

www.eset.cz

Další článek: Ford hlásí softwarový problém. Některým autům nejde vypnout motor

Témata článku: Výnosný byznys, Průměrná doba, Firemní řešení, Nový únik, Platební údaj, Poštovní server, Trustwave, Nejčastější terč, Bezpečnostní síť, Bezpečnostní parametr, Přístupový údaj, Vyděračský malware, Výnos, Nejlepší notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 121

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk