Kvůli koronaviru se zastaví aktualizace prohlížečů. Nebude nový Chrome ani Edge

S aktuální pandemií koronaviru bojují i v zámoří a tak velké internetové firmy omezují některé projekty. Nejinak je tomu u prohlížečů a tak se nových aktualizací Chromu a Edge v dohledné době nedočkáme.

Zatímco sociální sítě, jako je Facebook či YouTube, varují uživatele a tvůrce, že více obsahu nyní bude procházet pouze software bez přičinění člověka, některé projekty se zcela odkládají. Stalo se tak u vývoje prohlížečů, kdy Google zastavil práce na nové verzi Chromu. Program se tak zastaví na své 80. verzi, kterou bude firma udržovat za pomoci drobných aktualizací – o svou bezpečnost se tak uživatelé nemusí bát.

Ke stejnému kroku se nyní přidal i Microsoft se svým novým Edgem. Krok není nijak překvapivý – firma řeší stejné problémy, jako Google, a Edge je také postavený na Chromiu. Lze tak očekávat, že se přidají i další podobné prohlížeče, jako je Opera či Vivaldi.

Znovuobnovení aktualizací lze očekávat v řádu týdnů či měsíců. Firmy teď řeší jak nedostatek pracovníků, tak i velkou část pracujících z domu S ohledem na to zmiňují i nižší produktivitu a nutnost zaměřit se na nejdůležitější projekty.

Koronavirus online

Diskuze (7) Další článek: Další zbraň proti koronaviru: V čínské polní nemocnici pracují roboti

Témata článku: Koronavirus, Software, Microsoft, Google, Prohlížeče, YouTube, Facebook, Internet, COVID-19, Aktualizace, Chrome, Opera, Edge, Vivaldi, Prohlížeč