Technologie | COVID-19

Kvůli koronaviru se neuskuteční ani největší počítačový veletrh Computex 2020

Zdroj: Taiwan Trade Shows
Kvůli koronaviru se neuskuteční ani největší počítačový veletrh Computex 2020  | Zdroj: Taiwan Trade Shows

Kvůli pandemii nakonec neproběhne ani další technologický veletrh. Tchajwanští organizátoři dnes oznámili, že letošní Computex se definitivně ruší a uskuteční se až příští ročník. Akce měla původně proběhnout již tradičně začátkem června, ale nakonec ji organizátoři posunuli na září.

Tchaj-wan má doposud jen 443 potvrzených případů nákazy Covidem-19 a sedm úmrtí, takže Computex na rozdíl od jiných akcí v postiženějších částech světa dostal ještě druhou šanci. Jenže opatření v jiných zemích světa se neuvolňují tak rychle, jak se čekalo. Kvůli omezením (nejen) v letecké dopravě hrozilo, že by Computex ztratil velkou část návštěvníků a vystavovatelů.

Loňský Computex navštívilo skoro 1700 vystavovatelů z 30 zemí a 42 500 návštěvníků ze 171 zemí. Za celou bezmála čtyřicetiletou historii již na Computex zavítalo skoro 7,5 milionu lidí.

Kvůli koronaviru letos neproběhne olympiáda a řada dalších sportovních, společenských nebo kulturních událostí. Nebyly či nebudou MWC, E3, GDC, Photokina, Microsoft Build, Apple WWDC, Google I/O, Facebook F8, Nvidia GTC, Adobe Summit atd. Část z nich ale nahradí online prezentace. Optimističtí zatím zůstávají v Německu. Herní akce Gamescom (konec srpna) a spotřební veletrh IFA (začátek září) jsou stále v plánu.

Diskuze (1) Další článek: Vývoj Starshipu dostal nejvyšší prioritu. SpaceX chce ještě letos uskutečnit zkušební let na oběžnou dráhu Země

Témata článku: Koronavirus, Technologie, Apple, Počítače, Německo, COVID-19, IFA, Veletrh, MWC, Google I / O, Nvidia GTC, GDC, Computex, Vystavovatel, Část světa, Photokina, Olympiáda, Microsoft Build, Tchaj-wan, Začátek záříNejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Nabídka práce poodhaluje další informace o chystané hře Naughty Dog

Nabídka práce poodhaluje další informace o chystané hře Naughty Dog

Multiplayerový počin odhaluje roušku tajemství díky nové nabídce práce.

Michal Maliarov
Naughty DogByznysMultiplayer
25 nejlepších romantických filmů. Drama, komedie, velkofilmy i oddechovky. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších romantických filmů. Drama, komedie, velkofilmy i oddechovky. Víme, kde je najdete online

Romantické snímky patří k nejvyhledávanějším titulům; a to nejen ženským publikem. Připravili jsme přehled ikonických klasik tohoto žánru i filmů, jež mají náběh se jimi stát.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší aplikace pro tento týden: Atlas mraků, skener dokumentů a úžasná místa Česka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Atlas mraků, skener dokumentů a úžasná místa Česka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikaceMobilní aplikace