Časopis Computer

Květnový Computer: budou vůbec počítače někdy myslet jako lidé?

  • Jak nejlépe nastavit NAS pro zálohu dat
  • Velký test androidů do 6 500 Kč
  • Velký test outdoorových kamer

Umělá inteligence je často skloňovaný, a bohužel také přeceňovaný pojem. Dnes se nejčastěji využívá takzvané strojové učení, na základě něhož se počítače rozhodují. Jak ale přesně funguje, a proč moderní mobilní procesory obsahují část s neuronovou sítí?

Computer navíc slaví 25 let, a proto jsme přibalili ke každému vydání zcela první číslo. Zalistujte historií počítačů v hlubokých 90. letech!

001_c.jpg

Čtenáři papírové i elektronické verze tentokrát získají plné verze programů v celkové hodnotě 1 030 Kč a přístup do C-zóny s bonusovým redakčním materiálem.

  • IOBit Start Menu 8
  • KC Softwares DUMo
  • Ashampoo Uninstaller 7

Předplaťte si Computer a získejte dárek

Při objednání papírového předplatného získáte hned dvě vydání za rok zdarma. Časopis vám dorazí o dva dny dříve až do vaší schránky. Noví předplatitelé navíc získají dárek: slevu na předplatné ve výši 30 % proti nákupu na stáncích.

Chcete-li číst časopis na PC, můžete jej zakoupit za 71 Kč v našem iKiosku.

Megasoutěž o 25 cen!

V rámci oslav jsme pro vás připravili megasoutěž rovnou o 25 skvělých cen! Soutěžte o mobily, bezdrátové reproduktory, sluchátka a další super ceny.

Technologie: Umělá inteligence

V poslední době je hodně skloňován pojem umělá inteligence a mnoha lidem se hned vybaví myslící stroje. Do skutečného přemýšlení má však dnešní umělá inteligence ještě hodně daleko.

014.jpg

Reportáž: veletrh Amper 2019

Amper dokazuje, že tradičním veletrhům rozhodně neodzvonilo. Letos jsme jej navíc okořenili naší Computer & Živě.cz stage.

Trendy: Apple představil nové služby

Časopisy, hry a vlastní filmová a seriálová produkce – to vše za předplatné. Ani sebevědomé kroky Applu ale nemusejí být bez klopýtnutí.

020.jpg

Seriál programování elektroniky: Programování elektroniky: univerzální čipy FPGA

Srdcem většiny prototypovacích desek je některý z 8bitových mikrokontrolerů nebo 32bitový ARM. Pak je tu však ještě tajemný svět FPGA – čipů, které se umějí proměnit v téměř jakýkoli digitální obvod. 

024.jpg

Technologie: Nové standardy USB 3.2 a USB 4

Rozhraní USB se brzy dočká nových revizí, a to USB 3.2 a USB 4. Co přináší nového a jak se vyznat ve zmateném značení nových standardů?

Rozhovor: Pavel Smrž o projektu Cross-CPP

Fakulta informačních technologií brněnského VUT se podílí na evropském projektu, který propojuje data z chytrých aut a budov, aby poskytla uživatelům větší komfort. Do budoucna plánuje, že se do něj zapojí i další „kyberfyzikální“ zařízení. 

030.jpg

Kauza: Europoslanci schválili reformu autorských práv na internetu

Evropský parlament schválil reformu ochrany autorských práv na internetu, která vzbuzuje řadu protichůdných reakcí. Co to znamená pro běžného uživatele?

Časová osa: Google jako investor

Chcete-li výkonnější počítač či notebook, automaticky navštívíte počítačovou prodejnu či e-shop. Málokoho napadne, že by stejnou, či dokonce lepší službu a za méně peněz odvedlo zařízení starší. Na co si dát pozor a kdy se koupě repasované techniky ještě vyplatí?

034.jpg

Dále jsme vyzkoušeli služby pro bezpečné sdílení dat přes internet. Testu jsme podrobili rovnou devět androidů nižší střední třídy, s cenou do 6 500 Kč. Výsledky nás příjemně překvapily, vyloženě špatný mobil dnes v podstatě nekoupíte.

A protože léto láká ke sportování, otestovali jsme i sedm outdoorových kamer. Po honbě za 4K rozlišením nyní výrobci lákají na stabilizaci, a mile nás překvapila její funkčnost i u levnějších kusů.

Elektronickou verzi časopisu Computer si můžete koupit v naší mobilní aplikaci pro iOS a pro Android, anebo si jej rovnou předplatit na celý rok za zvýhodněnou cenu. Chcete-li číst časopis na PC, můžete jej zakoupit za 71 Kč v našem iKiosku.

Máte připomínky k obsahu Computeru nebo tipy na články, které by vás zajímaly? Diskutujte s námi na Facebooku a sledujte nás na Instagramu.

Časopis Computer

V Computeru každý měsíc najdete nejdůležitější informace ze světa počítačů, technologií a internetu. Dva důkladné srovnávací testy odhalí a ocení ty nejlepší produkty na trhu. Praktické tipy a triky vyřeší nejčastější problémy s počítači i telefony. Podrobné návody a tipy vám pomohou využít technologie v každodenním životě.

 
CR2406_titulka2.jpg
 

Časopis za nejvýhodnější cenu získáte na iKiosku. Můžete si vybrat mezi tištěnou a elektronickou verzí.

Doporučujeme také speciální vydání Nejlepší návody, tipy a aplikace pro mobily. Jak si s Androidem usnadnit život.

Váš názor Další článek: Facebook chystá radikální změnu. Nasadí nový a čistší design, dominovat bude bílá barva

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,