Microsoft | Windows 10 | May 2019 Update

Květnové Windows 10 zvýší minimální nároky na hardware

Květnové Windows 10 zvýší minimální nároky na hardware

Květnová aktualizace Windows 10 kosmeticky navýší minimální parametry k úspěšné instalaci. Zatímco předchozí verze Desítek vyžadovaly nejméně 16GB úložiště pro 32bitový systém a 20GB úložiště pro 64bitový, s příchodem jarní aktualizace to bude v obou případech 32 GB.

Na vině je bezpečnější způsob instalace aktualizací a snadný návrat k plně funkční instalaci, pokud nastanou neočekávané problémy. Aby to mohlo fungovat Desítky nově potřebují vyhrazený prostor na disku o velikosti 7 GB.

Nejlevnější počítače mohou mít problém

Větší zábor místa by mohl způsobit problémy majitelům těch nejlevnějších laptopů – zpravidla mají právě 32/64GB eMMC úložiště. S květnovou aktualizací si systém může zabrat více volného místa. Na stranu druhou, stroje s 32GB úložištěm, což je dnes méně než kapacita mnoha levných mobilních telefonů, měly problémy odjakživa a nákup takového počítače nikdy nedával příliš smysl.

V každém případě, ti, kteří i z těchto důvodů nebudou moci přejít na jarní aktualizaci Desítek, mohu i nadále používat verzi 1809 (podzim 2018), kterou bude Microsoft na domácích počítačích podporovat ještě rok. Podnikové verze pak o něco déle, neboť se jedná o tzv. LTSC/LTSB verzi s delší zárukou opravy chyb.

Diskuze (56) Další článek: Zdatné cubesaty OSCaR by mohly pročistit oběžnou dráhu

Témata článku: Hardware, Software, Microsoft, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, May 2019 Update, Úložiště, Desítka, Window, Instalace, Minimální nárok, Nárok, Verze


Určitě si přečtěte

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF