Windows 10 | May 2019 Update

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

  • Windows 10 May 2019 Update se blíží
  • Hlavní viditelnou změnou je bílé téma
  • Novinek je ale samozřejmě mnohem více

Microsoft aktuálně plánuje vydat May 2019 update koncem tohoto měsíce mezi ty uživatele, kteří si ručně kliknou na vyhledat aktualizace. Mezi všechny ostatní se pak bude dostávat postupně, aby firma předešla problémům, které se objevily u té podzimní.

Windows se přebarví do bíla

Mnozí si dělají srandu, že se jedná o jedinou novinku celého systému. To sice pravda není, jedná se ale o změnu nejvýraznější. Doposud Desítky nabízely tmavé a světlé téma, v obou případech byl ale Start, spodní lišta i notifikační centrum v černé barvě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Windows budou celé bílé. Pokud si tedy nezvolíte tmavý režim.

Nově ale konečně dojde ke sjednocení a tak fanoušci obou stran si budou konečně moci užít systém jednotně. Ve světlém tématu bude Start u vše ostatní bílé, v tmavém naopak černé. Vše lze ale nastavit v rámci Přizpůsobení. Jinou barvu totiž mohou mít Windows a jinou aplikace.

U nových instalací pak u verze Home dojde automaticky k aktivování světlého tématu, zatímco u Pro a Education bude pro systém aktivován naopak ten tmavý. Samozřejmě ani zde nic uživateli nebrání si téma změnit.

Diskuze (58) Další článek: Tip: V Chromu si z webové stránky uděláte aplikaci na jedno kliknutí

Témata článku: Microsoft, Windows, Internet, Windows 10, May 2019 Update, Úložiště, OneDrive, Fluent Design, Kalendář, Start, Znak, TV pořad, Kalkulačka, Speciální znak, Aplikace, Dlaždice, Amerika, Hybridní realita, Sedmička, Windows Update, Sticky notes, Window, Hudba Groove, Nastavení


Určitě si přečtěte

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

** Letecká doprava patří k nejbezpečnějším způsobům cestování ** Čerstvá aféra s Boeingy Max důvěru v bezpečnost létání narušila ** Připomeňme si největší nedávné letecké nehody. Každá ale přispěje k bezpečnosti dalších letů

Karel Kilián | 33

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

** E-mailové klienty pro desktop jsou stále populární. ** Na výběr je několik možností. ** K dispozici jsou i experimentální aplikace.

Vladislav Kluska | 74

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

** V březnu došlo k tragické nehodě Tesly Model 3 ** NTSB vydala předběžnou vyšetřovací zprávu ** V okamžiku havárie jel vůz v režimu Autopilota

Karel Kilián | 119Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB