Windows 10 | May 2019 Update

Květnová aktualizace Windows je už na třetině počítačů s Windows 10

Microsoft vydal poslední velkou aktualizaci Windows 10 v květnu a oproti předchozí podzimní aktualizaci se neobjevily žádné závažné problémy. Nic tak tedy nebrání rychlejšímu šíření a aktualizace je nyní na 33 % počítačů s tímto systémem.

Aktuální podíl zveřejnila společnost AdDuplex, která sleduje 100 000 zařízení s Windows 10 a pravidelně měří podíly jednotlivých verzí. Aktuální May 2019 Update svůj podíl oproti předchozímu měsíci ztrojnásobil a jde tak vidět, že Microsoft nové verzi věří. To se nedalo říci o podzimní, jejíž distribuci ve finále zcela zastavil.

Klepněte pro větší obrázek 
Květnová aktualizace je již na třetině počítačů. (zdroj: AdDuplex)

Květnová aktualizace, kromě bílého tématu, přinesla i řadu dalších vylepšení, revolučních novinek jsme se ale nedočkali. V ještě skromnějším duchu se bude nést podzimní verze. Oproti předchozím v ní nebudou téměř žádné novinky a bude distribuována jako běžná měsíční aktualizace. Velké změny mají nastat až příští rok, Microsoft ale zatím stále nenaznačil, co se chystá.

Tyto vychytávky pro Windows možná neznáte:

Diskuze (24) Další článek: Microsoft chce exFAT přímo v Linuxu. Zveřejnil jeho specifikaci

Témata článku: Microsoft, Windows, Aktualizace, Windows 10, Tržní podíl, May 2019 Update, Windows +, Podíl, Počítač, Aktualizace Windows, AdDuplex, Novinka, Verze, Win +

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5