Windows 10 | May 2019 Update

Květnová aktualizace Windows 10 je podle Microsoftu připravená pro plné nasazení

Nejnovější velká aktualizace Windows 10 – May 2019 Update – vyšla v květnu, až nyní ji ale Microsoft označil jako vhodnou pro široké nasazení. A to i přesto, že obsahuje několik známých chyb.

Aktuální status aktualizace udává web Microsoftu, který uvádí, že je vhodná pro šíření všem uživatelům skrze Windows Update. Skrze něj se již minulý měsíc dostala k 45 % uživatelů, nyní ale bude Microsoft cílit na zbývající desítky procent. Upgrade nyní doporučuje nejen osobním, ale i firemním zákazníkům.

Hlavní vlna nucených aktualizací nastane v následujících týdnech, 2. listopadu totiž skončí podpora Windows 10 verze 1803 – tedy poslední masově šířené verze. Následující 1807 totiž doprovázely všemožné problémy, až ji firma z Windows Update stáhla.

Květnová aktualizace stále není bez problémů

Samotná květnová aktualizace ale také není bez problémů, byť nejsou v tak velkém měřítku, jako u oné podzimní. Nedávné kumulativní aktualizace ale způsobovaly nefunkční nabídku Start, nespolehlivé notifikační centrum a špatný zvuk ve hrách. Stejně tak je blokována na některých zařízeních s Wi-Fi adaptéry od Intelu a Broadcomu, kde způsobuje problémy. Zde ji bude možné nainstalovat později.

Brzy by ale měla vyjít podzimní aktualizace Desítek a tak Microsoft potřebuje co nejvíce počítačů aktualizovat na nové verze. Na podzim se ale nedočkáme žádných velkých změn, jednat se bude spíše o menší update s drobnými opravami. Další velké novinky můžeme čekat na jaře příštího roku.

Jak zkrotit Windows update? Poradíme:

Zdroj: Computerworld

Diskuze (33) Další článek: Karmic Oslo prý bude nejlepší elektrokolo na světě. Už teď si ho můžete předběžně koupit

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Wi-Fi, Intel, Aktualizace, May 2019 Update, Windows Update, Broadcomu, Desítka, Windows update?, Nasazení, Start, Plné nasazení

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky