Nvidia | Grafické karty | GeForce RTX 3000

Kutil snížil teplotu pamětí u GeForce RTX 3070 Ti o 56 °C. Problém je s teplovodivými pásky

U výkonných grafických karet GeForce RTX 3000 od Nvidie je celkem běžným problémem vysoká teplota pamětí GDDR6X, které při maximálním vytížení dosahují i na teploty přes 100 stupňů Celsia. I když jsou na to stavěné, tak vysoká teplota s sebou nese řady negativních vlivů na celkovou efektivitu chlazení, a tím pádem i hlučnost.

Nadšenec s přezdívkou DandyWorks se tak pustil do vyřešení tohoto problému. Na vlastní grafické kartě Asus TUF Gaming GeForce RTX 3070 Ti vyměnil z výroby nainstalované teplovodivé pásky na pamětech za měděné bloky s přesně zaměřenou velikostí a tloušťkou.

MSI GeForce RTX 3070 Ti VENTUS 3X 8G OC MSI GeForce RTX 3070 Ti VENTUS 3X 8G OC
nabízí 1 obchod za cenu 24 621 Kč
Srovnat ceny na Živě

Výsledkem bylo, že se původní maximální teploty pamětí dostaly z 110 na pouhých 64 stupňů Celsia. A to s původním chladičem. Jak je tedy vidět, není potřeba žádná speciální technologie, vodní chlazení a podobně. Problém je v přenosu tepla od čipu k chladiči.

Použití mědi v oblasti čipů má ale své riziko – vodivost. Místo kolem je tak nutné ošetřit tak, aby nemohlo dojít ke zkratu. To lze řešit různými nevodivými páskami okolo použitých bloků, stejně jako to lze vidět na fotografiích, respektive videu od autora.

Diskuze (24) Další článek: Americký basketbal natáčí stovka kamer a vytváří 3D model. Výsledek vypadá jako počítačová hra

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,