Kurzy zdarma online pro IT profesionály a vývojáře – Microsoft Virtuální Akademie

Úspěšní technologové se nikdy nepřestanou učit a skvělé technologie se nikdy nepřestanou vyvíjet.

MVA_Logo.pngMicrosoft Virtual Academy (neboli MVA) nabízí online školení společnosti Microsoft pod vedením odborníků, kde se technologové mohou neustále učit. K dispozici jsou stovky kurzů v 11 různých jazycích včetně češtiny. Naším cílem je pomoci vývojářům, zkušeným odborníkům v oblasti IT a pokročilým studentům se seznámit s nejnovějšími technologiemi, rozvinout své schopnosti a podpořit svůj kariérní růst. Služba MVA je zdarma a je hostována na platformě Windows Azure.

Jako členové služby MVA můžete získávat body za to, co se naučíte, získávat různé úrovně odznaků a statutu vzhledem k ostatním členům z vaší země nebo celého světa a získávat certifikáty za dokončení celých kurzů. Na svém řídicím panelu můžete sledovat svůj postup a porovnávat ho se svými osobními učebními plány.

MVA nabízí kombinaci kurzů na vyžádání a živých událostí.

  • Kurzy na vyžádání vám umožní učit se vlastním tempem a v době, kdy to váš nabitý program umožňuje.
  • MVA nabízí řadu zajímavých živých událostí, mezi které patří školení Jump Start a akce MVA Live Q&A, kde můžete komunikovat s odborníky a s posluchači z celého světa. Naši instruktoři a odborníci na jednotlivá témata vám v chatových relacích v reálném čase odpoví na vaše dotazy, abyste mohli ihned uplatnit, co jste se naučili.

Profesionálům v oblasti IT, kteří chtějí zhodnotit, nasadit, spravovat, aktualizovat a řídit infrastrukturu ve své organizaci, doporučujeme vyzkoušet naše online školicí kurzy na následující témata: Windows Server, System Center, Windows 8, Office 365, Windows Intune Windows Azure a virtualizační řešení od společnosti Microsoft.

Vývojářům, kteří se chtějí naučit vytvářet aplikace pro webové stránky, Windows nebo Windows Phone, nabízíme školicí kurzy na následující témata: vývoj aplikací, HTML5, C# a vývoj aplikací pro Windows Phone.

V českém jazyce jsou mimo jiné k dispozici kurzy:

Windows 8 ve firemním prostředí - Tento kurz vás provede novinkami v operačním systému Windows 8, které jsou důležité z pohledu správce firemní sítě, zodpovědného za klientské počítače. Dozvíte se více o benefitech, které používání Windows 8 přináší běžnému uživateli, zjistíte lepší možnosti využití v kombinaci se zařízeními typu tablet či konvertibilní notebooky, prostor bude věnován i jednotlivým edicím a rozdílům mezi nimi. Značná část kurzu je pak věnována možnostem deploymentu Windows 8 na počítače ve firemní síti, svůj prostor má popis bezpečnostních vylepšení, technologie umožňující zapojení soukromých zařízení uživatelů do firemního prostředí a v neposlední řadě zde máte k dispozici i obsáhlou přednášku na téma vzdáleného přístupu pomocí Remote Desktop Services (RDS) či virtualizace desktopů VDI.

Virtuální akademie 2012 - Virtuální akademie 2012 vás provede serverovou virtualizací v podání Microsoftu, a to od nejjednodušších prostředí až po virtuály v cloudu. V pěti modulech se nejprve věnujeme základům práce s Hyper-V ve Windows Serveru 2012, následně vás seznámíme s možnostmi vysoce dostupných virtualizačních řešení, ukážeme si správu virtualizace pomocí nástrojů rodiny System Center 2012 SP1 a tvorbu privátního cloudu a v posledním modulu si rovněž představíme virtuální stroje v cloudové službě Windows Azure.

PowerShell akademie - PowerShell je posledních několik let stále více skloňovaným tématem. Není se čemu divit - rodina produktů, které jej využívají, se neustále zvětšuje. Pokud dnes chcete spravovat Exchange nebo Lync, bez PowerShellu se prostě neobejdete. Ne každý je ovšem správcem systémů podobného rozsahu. I "obyčejné" zjišťování běžících procesů nebo dotaz do WMI si můžete ulehčit pomocí vhodně zvoleného příkazu. Na webu je k nalezení množství hotových skriptů, které můžete použít. Pokud ale chcete PowerShell využít opravdu efektivně, měli byste znát jeho základní koncepty. Proto jsme pro vás připravili PowerShell akademii, kde vás p(r)ovedeme od základů - práce s konzolí - přes práci s rourou až po dotazy do WMI. Celá akademie je zaměřena na začínající uživatele, nemusíte se tedy bát několikařádkových skriptů nebo složitých programových konstrukcí.

System Center akademie - Rodina produktů System Center obsahuje ucelenou sadu konfiguračních nástrojů a prostředků pro monitorování a správu fyzického i virtuálního prostředí. Produktová řada System Center 2012 ovšem tuto funkcionalitu pozvedá o úroveň výše a umožňuje monitoring a správu privátního cloudu, veřejného cloudu i jejich kombinaci. Vzhledem k tomu, že se jedná o velice zajímavé, avšak rozsáhlé téma, připravili jsme pro vás System Center akademii, jejímž cílem je představit vám jednotlivé nástroje rodiny System Center 2012 a jejich vzájemnou spolupráci, která umožňuje vybudování privátního cloudu a správu privátního i veřejného cloudu.

Office 365 akademie - Zajímají vás možnosti Office 365? Chcete vědět, zda jde o správné řešení pro vaše podnikání? Chcete vědět, jakým způsobem provést migraci do Office 365? Na tyto a mnoho dalších otázek vám odpoví Office 365 akademie, ve které se dozvíte jednak základní věci o tom, co všechno Office 365 nabízí, jaké jsou licenční podmínky a obchodní výhody. V hlubším technickém pohledu se pak dozvíte o možnostech správy identit, instalaci na klientská zařízení, ovládání pomocí PowerShellu, správě a přizpůsobení jednotlivých produktů a technologií obsažených v Office 365, migračních scénářích a v neposlední řadě o dalších produktech, které jsou se službou Office 365 svázány.

Další široká nabídka kurzů pro IT profesionály je v angličtině, namátkou vybíráme:

Na své si přijdou i vývojáři, kteří na MVA najdou mimo jiné:

Pokud vás některý z kurzů zaujal, neváhejte a vyzkoušejte studium na MVA. A pokud vámi hledané téma nenajdete, využijte volbu „Napište nám svůj názor“ na hlavní stránce MVA a dejte nám vědět, jaký kurz byste chtěli mít k dispozici.

Autor: Tomáš „Kanty“ Kantůrek, Microsoft

Články ze série Microsoft TechNet nevytváří redakce Živě.cz, ale partneři programu Microsoft TechNet. Jsou publikovány v rámci mediálního partnerství Živě.cz a společnosti Microsoft.

Váš názor Další článek: Google napovídá, koho by měly koupit společnosti jako Apple a Facebook

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,