Kupujete auto? Ověřte si, že není kradené

Konečně! Policie ČR zveřejnila databázi odcizených vozidel,a tak můžete konečně rychle zjistit, zda auto, na které máte zálusk, není náhodou odcizené.
Konečně! Policie ČR zveřejnila databázi odcizených vozidel,a tak můžete konečně rychle zjistit, zda auto, na které máte zálusk, není náhodou odcizené. Na serveru Ministerstva vnitra najdete prohledávání databáze odcizených vozidel,a to podle SPZ, čísla motoru nebo čísla podvozku. Navíc si můžete vyhledávat i podle případných překlepaných čísel motoru. Pokud někdo překlepne třeba 3 na 8 nebo 1 na 7, systém vyhledá všechny možné kombinace překlepaných čísel motoru a karosérie. Pokud koukáte na čerstvě červený Peugeot a podle čísla motoru si najdete bílou škodovku a modrý Peugeot, jste na stopě.

O tom, že celý systém funguje, se můžete přesvědčit například tímto dotazem, který najde Favorita, kterého před nedávnem ukradli našemu správci serverů.

Databáze obsahuje vozidla odcizená za poslední tři roky, pokud tedy kupujete auto, nenajdete takové, které nedobrovolně změnilo majitele před rokem 1997. Přesto lze předpokládat, že zloděj nebude auto skladovat tři roky v garáži a otálet s jeho prodejem. Policie ČR upozorňuje, že databáze neobsahuje ve většině případů automobily odcizené v zahraničí, dá se to tedy využít na české poměry. V současné době databáze obsahuje více jak padesát tisíc aut.

Zveřejněná databáze odcizených vozidel nezpůsobí, že by se auta kradla méně, ani vám ukradené auto nevrátí. Jednoznačně ale přispěje k tomu, abyste mohli s klidnějším svědomím kupovat ojetá auta. Policii ČR patří dík, že se k tomuto kroku konečně rozhýbala. Opět máme na Internetu aplikaci, kterou je radost využít.

Diskuze (2) Další článek: Hudební drby

Témata článku: Nen, Karosérie, Vozidlo, Škodovka, Auto, Motor, Kup, Kra, PeugeotPozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android