Windows 10 | Operační systémy | Aktualizace

Kumulativní záplata, která měla opravit potíže s Průzkumníkem, způsobuje některým uživatelům nové problémy

Microsoft minulý týden vydal volitelnou kumulativní záplatu KB4532695, která mimo jiné měla řešit problémy s Průzkumníkem souborů, projevující se po listopadové aktualizaci Windows 10. Krátce po její instalaci začali někteří uživatelé hlásit problémy se zvukem, v některých případech pak operační systém havaroval do „modré obrazovky smrti“ (BSOD). O potížích informuje server Windows Latest.

Kumulativní záplata řeší potíže s vyhledávacím panelem v Průzkumníkovi, který po listopadových záplatách zamrzal a v některých případech situace vrcholila pádem celé aplikace. Většina uživatelů po instalaci aktualizace hlásí, že Průzkumník funguje, jak by měl, nicméně neplatí to pro všechny.

Další problémová aktualizace?

Kromě toho, že na některých počítačích problémy s Průzkumníkem přetrvávají, způsobuje záplata i nové problémy. Například v naší Poradně hlásí uživatel pompidlo, že po stažení a instalaci dochází k opakovanému zobrazování chyby 0x800f0986.

Jiní uživatelé se ale po instalaci potýkají s ještě nepříjemnější situací v podobě „modré obrazovky smrti“. Ta se ve Windows 10 zobrazuje v okamžiku, kdy operační systém narazí na kritickou chybu, ze které se nedokáže zotavit.

Příčiny BSOD mohou být různé – nejčastěji se jedná o důsledek problémů se softwarem, hardwarem či ovladači. Za určitých okolností může být důvodem nekompatibilita aplikace, což nyní hlásí uživatelé, kteří si nainstalovali záplatu KB4532695. Další si stěžují na výrazně delší časy startu operačního systému.

Uživatelé si stěžují

Výše popsané zkušenosti uživatelé ventilují na stránkách Microsoft Community. „Windows uvízly na úvodní nebo uvítací obrazovce po dobu asi 5 minut. Tuto aktualizaci jsem odinstaloval a znovu nainstaloval dvakrát se stejnými výsledky.“ uvádí jeden z postižených.

Problémy potvrzuje jeden ze čtenářů Windows Latest: „Mohu potvrdit, že po instalaci KB4532695 se mi zobrazila modrá obrazovka smrti.“ Další pak navázal vlastní zkušeností, kdy následně provedl čistou instalaci systému, poté nainstaloval záplatu a jeho Windows nyní běží stabilně.

Potíže lze v tomto případě vyřešit poměrně snadno, neboť inkriminovaná aktualizace byla pouze volitelná a lze ji tedy uživatelsky odinstalovat. To je možné provést přes Nastavení-Aktualizace a zabezpečení-Windows Update-Zobrazit historii aktualizací-Odinstalovat aktualizace.

Diskuze (37) Další článek: Google, Apple, Amazon a další čelí žalobě. Údajně neplatí za poslech hudby ve svých službách

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Instalace, Windows Latest, Uživatelé, Průzkumník souborů, Nekompatibilita, January, Záplata, BSOD, Potíž, Nový problém, Microsoft Community, Průzkumník


Určitě si přečtěte

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 122

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11