Windows 10 | Operační systémy | Aktualizace

Kumulativní záplata, která měla opravit potíže s Průzkumníkem, způsobuje některým uživatelům nové problémy

Microsoft minulý týden vydal volitelnou kumulativní záplatu KB4532695, která mimo jiné měla řešit problémy s Průzkumníkem souborů, projevující se po listopadové aktualizaci Windows 10. Krátce po její instalaci začali někteří uživatelé hlásit problémy se zvukem, v některých případech pak operační systém havaroval do „modré obrazovky smrti“ (BSOD). O potížích informuje server Windows Latest.

Kumulativní záplata řeší potíže s vyhledávacím panelem v Průzkumníkovi, který po listopadových záplatách zamrzal a v některých případech situace vrcholila pádem celé aplikace. Většina uživatelů po instalaci aktualizace hlásí, že Průzkumník funguje, jak by měl, nicméně neplatí to pro všechny.

Další problémová aktualizace?

Kromě toho, že na některých počítačích problémy s Průzkumníkem přetrvávají, způsobuje záplata i nové problémy. Například v naší Poradně hlásí uživatel pompidlo, že po stažení a instalaci dochází k opakovanému zobrazování chyby 0x800f0986.

Jiní uživatelé se ale po instalaci potýkají s ještě nepříjemnější situací v podobě „modré obrazovky smrti“. Ta se ve Windows 10 zobrazuje v okamžiku, kdy operační systém narazí na kritickou chybu, ze které se nedokáže zotavit.

Příčiny BSOD mohou být různé – nejčastěji se jedná o důsledek problémů se softwarem, hardwarem či ovladači. Za určitých okolností může být důvodem nekompatibilita aplikace, což nyní hlásí uživatelé, kteří si nainstalovali záplatu KB4532695. Další si stěžují na výrazně delší časy startu operačního systému.

Uživatelé si stěžují

Výše popsané zkušenosti uživatelé ventilují na stránkách Microsoft Community. „Windows uvízly na úvodní nebo uvítací obrazovce po dobu asi 5 minut. Tuto aktualizaci jsem odinstaloval a znovu nainstaloval dvakrát se stejnými výsledky.“ uvádí jeden z postižených.

Problémy potvrzuje jeden ze čtenářů Windows Latest: „Mohu potvrdit, že po instalaci KB4532695 se mi zobrazila modrá obrazovka smrti.“ Další pak navázal vlastní zkušeností, kdy následně provedl čistou instalaci systému, poté nainstaloval záplatu a jeho Windows nyní běží stabilně.

Potíže lze v tomto případě vyřešit poměrně snadno, neboť inkriminovaná aktualizace byla pouze volitelná a lze ji tedy uživatelsky odinstalovat. To je možné provést přes Nastavení-Aktualizace a zabezpečení-Windows Update-Zobrazit historii aktualizací-Odinstalovat aktualizace.

Diskuze (37) Další článek: Google, Apple, Amazon a další čelí žalobě. Údajně neplatí za poslech hudby ve svých službách

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Nekompatibilita, Uživatelé, Záplata, Průzkumník souborů, Microsoft Community, Nový problém, January, Potíž, Instalace, BSOD, Průzkumník, Windows Latest


Určitě si přečtěte

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 50

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 95

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači