Windows 10 | Operační systémy | Aktualizace

Kumulativní záplata, která měla opravit potíže s Průzkumníkem, způsobuje některým uživatelům nové problémy

Microsoft minulý týden vydal volitelnou kumulativní záplatu KB4532695, která mimo jiné měla řešit problémy s Průzkumníkem souborů, projevující se po listopadové aktualizaci Windows 10. Krátce po její instalaci začali někteří uživatelé hlásit problémy se zvukem, v některých případech pak operační systém havaroval do „modré obrazovky smrti“ (BSOD). O potížích informuje server Windows Latest.

Kumulativní záplata řeší potíže s vyhledávacím panelem v Průzkumníkovi, který po listopadových záplatách zamrzal a v některých případech situace vrcholila pádem celé aplikace. Většina uživatelů po instalaci aktualizace hlásí, že Průzkumník funguje, jak by měl, nicméně neplatí to pro všechny.

Další problémová aktualizace?

Kromě toho, že na některých počítačích problémy s Průzkumníkem přetrvávají, způsobuje záplata i nové problémy. Například v naší Poradně hlásí uživatel pompidlo, že po stažení a instalaci dochází k opakovanému zobrazování chyby 0x800f0986.

Jiní uživatelé se ale po instalaci potýkají s ještě nepříjemnější situací v podobě „modré obrazovky smrti“. Ta se ve Windows 10 zobrazuje v okamžiku, kdy operační systém narazí na kritickou chybu, ze které se nedokáže zotavit.

Příčiny BSOD mohou být různé – nejčastěji se jedná o důsledek problémů se softwarem, hardwarem či ovladači. Za určitých okolností může být důvodem nekompatibilita aplikace, což nyní hlásí uživatelé, kteří si nainstalovali záplatu KB4532695. Další si stěžují na výrazně delší časy startu operačního systému.

Uživatelé si stěžují

Výše popsané zkušenosti uživatelé ventilují na stránkách Microsoft Community. „Windows uvízly na úvodní nebo uvítací obrazovce po dobu asi 5 minut. Tuto aktualizaci jsem odinstaloval a znovu nainstaloval dvakrát se stejnými výsledky.“ uvádí jeden z postižených.

Problémy potvrzuje jeden ze čtenářů Windows Latest: „Mohu potvrdit, že po instalaci KB4532695 se mi zobrazila modrá obrazovka smrti.“ Další pak navázal vlastní zkušeností, kdy následně provedl čistou instalaci systému, poté nainstaloval záplatu a jeho Windows nyní běží stabilně.

Potíže lze v tomto případě vyřešit poměrně snadno, neboť inkriminovaná aktualizace byla pouze volitelná a lze ji tedy uživatelsky odinstalovat. To je možné provést přes Nastavení-Aktualizace a zabezpečení-Windows Update-Zobrazit historii aktualizací-Odinstalovat aktualizace.

Diskuze (37) Další článek: Google, Apple, Amazon a další čelí žalobě. Údajně neplatí za poslech hudby ve svých službách

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Potíž, Consul, Microsoft Community, BSOD, Kter, Windows Latest, Nový problém, Průzkumník souborů, Uživatelé, Průzkumník, Záplata, Instalace, Nekompatibilita, January, Operační systémy na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Slibný fantasy survival Nightingale dorazí do předběžného přístupu až příští rok
Michal Maliarov
NightingaleSurvival
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Antarktida získá rychlý internet, povede tam první podmořský kabel
Lukáš Václavík
AntarktidaPřipojení k internetu
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware