Operační systémy | Windows 10 | Aktualizace

Kumulativní záplata, která měla opravit potíže s Průzkumníkem, způsobuje některým uživatelům nové problémy

Microsoft minulý týden vydal volitelnou kumulativní záplatu KB4532695, která mimo jiné měla řešit problémy s Průzkumníkem souborů, projevující se po listopadové aktualizaci Windows 10. Krátce po její instalaci začali někteří uživatelé hlásit problémy se zvukem, v některých případech pak operační systém havaroval do „modré obrazovky smrti“ (BSOD). O potížích informuje server Windows Latest.

Kumulativní záplata řeší potíže s vyhledávacím panelem v Průzkumníkovi, který po listopadových záplatách zamrzal a v některých případech situace vrcholila pádem celé aplikace. Většina uživatelů po instalaci aktualizace hlásí, že Průzkumník funguje, jak by měl, nicméně neplatí to pro všechny.

Další problémová aktualizace?

Kromě toho, že na některých počítačích problémy s Průzkumníkem přetrvávají, způsobuje záplata i nové problémy. Například v naší Poradně hlásí uživatel pompidlo, že po stažení a instalaci dochází k opakovanému zobrazování chyby 0x800f0986.

Jiní uživatelé se ale po instalaci potýkají s ještě nepříjemnější situací v podobě „modré obrazovky smrti“. Ta se ve Windows 10 zobrazuje v okamžiku, kdy operační systém narazí na kritickou chybu, ze které se nedokáže zotavit.

Příčiny BSOD mohou být různé – nejčastěji se jedná o důsledek problémů se softwarem, hardwarem či ovladači. Za určitých okolností může být důvodem nekompatibilita aplikace, což nyní hlásí uživatelé, kteří si nainstalovali záplatu KB4532695. Další si stěžují na výrazně delší časy startu operačního systému.

Uživatelé si stěžují

Výše popsané zkušenosti uživatelé ventilují na stránkách Microsoft Community. „Windows uvízly na úvodní nebo uvítací obrazovce po dobu asi 5 minut. Tuto aktualizaci jsem odinstaloval a znovu nainstaloval dvakrát se stejnými výsledky.“ uvádí jeden z postižených.

Problémy potvrzuje jeden ze čtenářů Windows Latest: „Mohu potvrdit, že po instalaci KB4532695 se mi zobrazila modrá obrazovka smrti.“ Další pak navázal vlastní zkušeností, kdy následně provedl čistou instalaci systému, poté nainstaloval záplatu a jeho Windows nyní běží stabilně.

Potíže lze v tomto případě vyřešit poměrně snadno, neboť inkriminovaná aktualizace byla pouze volitelná a lze ji tedy uživatelsky odinstalovat. To je možné provést přes Nastavení-Aktualizace a zabezpečení-Windows Update-Zobrazit historii aktualizací-Odinstalovat aktualizace.

Diskuze (37) Další článek: Google, Apple, Amazon a další čelí žalobě. Údajně neplatí za poslech hudby ve svých službách

Témata článku: Microsoft, Windows, Operační systémy, Windows 10, Aktualizace, Instalace, Potíž, Průzkumník, Uživatelé, Microsoft Community, Záplata, Nový problém, Průzkumník souborů, Windows Latest, BSOD


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky