Kuki poběží i v prohlížeči jako Netflix. Předplatitelé se mohou hlásit do bety

Kuki poběží i v prohlížeči jako Netflix. Předplatitelé se mohou hlásit do bety

Česká IPTV Kuki konečně zamíří do prohlížeče a nabídne webovou službu. Zájemci z řad předplatitelů mohou na stránkách Netboxu vyplnit formulář a přihlásit se k testování, které začne 19. listopadu.

Televize Kuki doposud nabízela příjem skrze IPTV set-top-box, k dispozici byla také desktopová aplikace pro Windows, macOS a Linux, aplikace pro mobilní telefony nebo verze pro chytré televizory Samsung a Android TV.

Univerzální webová podoba, kterou spustíte v každém dnešním moderním prohlížeči, však chyběla, přitom některé konkurenční služby, třeba SledovaniTV a O2TV, ji už nějaký čas mají.

Klepněte pro větší obrázek
Pokud patříte mezi předplatitele Kuki, můžete se přihlásit do testování

Televizi Kuki provozuje převážně brněnský internetový operátor Netbox (SMART Comp a.s.) společně s pražským AIM (Planet A a.s.), nicméně nabízí ji i hromada lokálních operátoru napříč Českem a lze ji provozovat v jakékoliv síti. Díky tomu patří k hlavním hráčům na trhu.

V čem se liší IPTV od té klasické?

IPTV obecně pak oproti té tradiční boří některé zažité způsoby sledování pořadů. Všichni operátoři například nabízejí až několikadenní historii všech kanálů, takže si můžete kdykoliv spustit jakýkoliv pořad podobně jako video z YouTube apod. IPTV tedy bortí princip lineární televize.

Stejně tak IPTV zpravidla umožňuje nahrávání pořadů, přičemž vše se ukládá v datacentrech poskytovatelů, čili i tyto pořady jen streamujete z internetu, takže STB nepotřebuje být vybavený pevným diskem.

Do třetice, jelikož jde opravdu o takový televizní YouTube, můžete na televizi koukat nejen skrze televizor, ale i na mobilu a dalších zařízeních s internetovou konektivitou. A pokud tomu nebrání smluvní dohody, tak nejen v Česku, ale třeba i na dovolené v zahraničí, kde tak nemusíte být na hotelovém pokoji odkázáni na místní kanály.

Diskuze (7) Další článek: Údajně nejrychlejší DNS server 1.1.1.1 je už k dispozici i na Androidu a iOS

Témata článku: YouTube, Windows, Linux, Android, Netflix, Samsung, Mobilní telefon, Televize, Hudba, filmy, seriály, Netbox, IPTV, Kuki, Mac a Linux, Jak, Předplatitelé, Televizor, Webová služba, Konkurenční služba, Operátor, Česká republika, STB, Chytrý televizor, Zažitý způsob, Internetová konektivita, Desktopová aplikace, Telefony samsung na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 10

Lukáš Václavík
Doprava
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 36

David Polesný
VánoceNotebooky
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 125

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft
Nešťastný vývojář ukazuje, proč není dobré být závislý na Googlu
Lukáš Václavík
InternetGoogle
Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní