Televize | Hudba, filmy, seriály | IPTV

Kuki poběží i v prohlížeči jako Netflix. Předplatitelé se mohou hlásit do bety

Kuki poběží i v prohlížeči jako Netflix. Předplatitelé se mohou hlásit do bety

Česká IPTV Kuki konečně zamíří do prohlížeče a nabídne webovou službu. Zájemci z řad předplatitelů mohou na stránkách Netboxu vyplnit formulář a přihlásit se k testování, které začne 19. listopadu.

Televize Kuki doposud nabízela příjem skrze IPTV set-top-box, k dispozici byla také desktopová aplikace pro Windows, macOS a Linux, aplikace pro mobilní telefony nebo verze pro chytré televizory Samsung a Android TV.

Univerzální webová podoba, kterou spustíte v každém dnešním moderním prohlížeči, však chyběla, přitom některé konkurenční služby, třeba SledovaniTV a O2TV, ji už nějaký čas mají.

Klepněte pro větší obrázek
Pokud patříte mezi předplatitele Kuki, můžete se přihlásit do testování

Televizi Kuki provozuje převážně brněnský internetový operátor Netbox (SMART Comp a.s.) společně s pražským AIM (Planet A a.s.), nicméně nabízí ji i hromada lokálních operátoru napříč Českem a lze ji provozovat v jakékoliv síti. Díky tomu patří k hlavním hráčům na trhu.

V čem se liší IPTV od té klasické?

IPTV obecně pak oproti té tradiční boří některé zažité způsoby sledování pořadů. Všichni operátoři například nabízejí až několikadenní historii všech kanálů, takže si můžete kdykoliv spustit jakýkoliv pořad podobně jako video z YouTube apod. IPTV tedy bortí princip lineární televize.

Stejně tak IPTV zpravidla umožňuje nahrávání pořadů, přičemž vše se ukládá v datacentrech poskytovatelů, čili i tyto pořady jen streamujete z internetu, takže STB nepotřebuje být vybavený pevným diskem.

Do třetice, jelikož jde opravdu o takový televizní YouTube, můžete na televizi koukat nejen skrze televizor, ale i na mobilu a dalších zařízeních s internetovou konektivitou. A pokud tomu nebrání smluvní dohody, tak nejen v Česku, ale třeba i na dovolené v zahraničí, kde tak nemusíte být na hotelovém pokoji odkázáni na místní kanály.

Diskuze (7) Další článek: Údajně nejrychlejší DNS server 1.1.1.1 je už k dispozici i na Androidu a iOS

Témata článku: Windows, Netflix, Android, Linux, YouTube, Samsung, Mobilní telefon, Televize, Hudba, filmy, seriály, Netbox, IPTV, Kuki, Operátor, IPTV Kuki, STB, Zažitý způsob, Beta, Prohlížeč, Televizor, Internetová konektivita, Hotelový pokoj, Lineární televize, Pevný disk, Konkurenční služba, SMART comp, Telefony samsung na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu