Hudba, filmy, seriály | Televize | IPTV

Kuki poběží i v prohlížeči jako Netflix. Předplatitelé se mohou hlásit do bety

Kuki poběží i v prohlížeči jako Netflix. Předplatitelé se mohou hlásit do bety

Česká IPTV Kuki konečně zamíří do prohlížeče a nabídne webovou službu. Zájemci z řad předplatitelů mohou na stránkách Netboxu vyplnit formulář a přihlásit se k testování, které začne 19. listopadu.

Televize Kuki doposud nabízela příjem skrze IPTV set-top-box, k dispozici byla také desktopová aplikace pro Windows, macOS a Linux, aplikace pro mobilní telefony nebo verze pro chytré televizory Samsung a Android TV.

Univerzální webová podoba, kterou spustíte v každém dnešním moderním prohlížeči, však chyběla, přitom některé konkurenční služby, třeba SledovaniTV a O2TV, ji už nějaký čas mají.

Klepněte pro větší obrázek
Pokud patříte mezi předplatitele Kuki, můžete se přihlásit do testování

Televizi Kuki provozuje převážně brněnský internetový operátor Netbox (SMART Comp a.s.) společně s pražským AIM (Planet A a.s.), nicméně nabízí ji i hromada lokálních operátoru napříč Českem a lze ji provozovat v jakékoliv síti. Díky tomu patří k hlavním hráčům na trhu.

V čem se liší IPTV od té klasické?

IPTV obecně pak oproti té tradiční boří některé zažité způsoby sledování pořadů. Všichni operátoři například nabízejí až několikadenní historii všech kanálů, takže si můžete kdykoliv spustit jakýkoliv pořad podobně jako video z YouTube apod. IPTV tedy bortí princip lineární televize.

Stejně tak IPTV zpravidla umožňuje nahrávání pořadů, přičemž vše se ukládá v datacentrech poskytovatelů, čili i tyto pořady jen streamujete z internetu, takže STB nepotřebuje být vybavený pevným diskem.

Do třetice, jelikož jde opravdu o takový televizní YouTube, můžete na televizi koukat nejen skrze televizor, ale i na mobilu a dalších zařízeních s internetovou konektivitou. A pokud tomu nebrání smluvní dohody, tak nejen v Česku, ale třeba i na dovolené v zahraničí, kde tak nemusíte být na hotelovém pokoji odkázáni na místní kanály.

Diskuze (7) Další článek: Údajně nejrychlejší DNS server 1.1.1.1 je už k dispozici i na Androidu a iOS

Témata článku: YouTube, Windows, Android, Netflix, Hudba, filmy, seriály, Linux, Mobilní telefon, Televize, Samsung, IPTV, Netbox, Lokální operátor, Beta, IPTV Kuki, Pevný disk, Chytrý televizor, Hlavní hráč, STB, Prohlížeč, Konkurenční služba, Desktopová aplikace, Zažitý způsob, Předplatitelé, Česká republika, Televizor


Určitě si přečtěte

AMD vs. Intel+Nvidia: Stejný herní notebook, stejná cena. Který je lepší?

AMD vs. Intel+Nvidia: Stejný herní notebook, stejná cena. Který je lepší?

** Acer Predator Helios 500 je poctivý velký herní notebook ** platforma AMD zdatně konkuruje tandemu Intel+Nvidia ** Srovnání nevyznívá jednoznačně

Tomáš Holčík | 35

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 35

Vyzkoušeli jsme novou Kuki. Chce zničit prehistorickou lineární televizi

Vyzkoušeli jsme novou Kuki. Chce zničit prehistorickou lineární televizi

** IPTV je dle mnohých budoucnost televize ** K největším českým poskytovatelům patří Kuki ** Nyní spustila uzavřenou betaverzi své nové koncepce

Jakub Čížek | 26Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů