Kručí vám v hlavě? Psychowalkman může pomoci.

Recenze přístroje pro rozcvičení mysli Photosonix Muse.
Up and Down, zpívá jedna vnadná slečna v jedné populární diskotékové písničce. Do toho poskakující Japonec nabízí postarším dámám jakési černé brýle, po jejichž nasazení se tyto dámy začnou pohybovat v divokém rytmu. Nic zvláštního by na tom nebylo, kdyby ony černé brýle nepatřily k přístroji pro „rozcvičení“ mysli Photosonix Muse. Stejný přístroj jsme dostali i my k redakčním testům.

Prvotní skepse
Rád bych předeslal, že jsem velmi skeptický k jakýmkoliv pokusům o ovlivňování mysli, učení cizích jazyků při přehrávání kazety šumícího moře atd. Stejně jsem přistupoval i k tomuto přístroji. Černá krabička svými rozměry a tvarem velmi podobná walkmanu spolu s černými brýlemi a masivními sluchátky ve mně nevzbuzovala příliš mnoho důvěry. Prostudoval jsem příručku, nasadil brýle, na jejichž vnitřní straně bylo několik svítivých diod a uši zakryl sluchátky. Zvolil jsem jeden z programů, kterých je v paměti oné černé krabičky hned několik, nechal si do očí blikat červené světlo a do uší pustil tepající zvuk.

Během čtvrt hodiny jsem spolehlivě usnul. Prima, celkem by to fungovalo, kdyby onen program neměl můj mozek nabudit k vyšším výkonům a nikoli ho uspat. No nic, někde nastala chyba. Listoval jsem tedy znovu příručkou a dočetl se, že k dosažení patřičného výsledku je potřeba přístroj používat opakovaně. Proč ne. Po několika dnech jsem už neusínal a dokonce bych řekl, že jsem se cítil i o něco lépe.

Kreativní počinky
Přístroj nabízí hned několik programů: pro podporu tvořivosti, kreativní nálady, vizualizace. Můžete svůj mozek dostat do prý ideálního stavu pro učení. Pokud máte potíže s usínáním, stačí nastavit program Spáč. Pro povzbuzení je naopak ideální program Aerobik mysli.

Uspaný, nebo povzbuzený?
Přišel jsem, zkusil jsem a nemohu říct, že by to bylo špatné. Určitě, nějaké účinky tento psychowalkoman, jak se přístroj nazývá, měl. Po dvacetiminutovém programu Aerobik mysli jsem se cítil lépe a můj mozek byl schopen se o něco lépe soustředit. Ale to je můj subjektivní dojem.

Technické zázemí
Proč jsme dostali přístroj do redakce počítačového časopisu? To, že se uvnitř ukrývá malý počítač, by jistě nebylo dostatečným důvodem, vždyť čip s takovým počítačem najdete dnes v každé televizi. Přístroj Photosonix Muse je schopen připojení k počítači. V krabici totiž najdete i disketu, z níž můžete nainstalovat aplikaci, jak pro Windows 98, tak pro Windows 3.x. Prostřednictvím tohoto programu můžete do své „kouzelné krabičky“ nahrát další programy nebo vytvořit programy vlastní. Nemohu říci, že by to nefungovalo. Pokud nečekáte zázraky, může být Photosonix Muse příjemným pomocníkem, který váš mozek vzpruží a navodí u vás požadovaný stav.

relaxační přístroj
Photosonix
Muse
Zdroj: Galaxy, Praha
Telefon: 02 – 29 10 06
Cena: 8 200 Kč bez DPH,

8 610 Kč vč. DPH

Záruka: 1 rok
Ovládací jednotka na 4 ks tužkových baterií, sluchátka, kabely, instalační disketa
Zdroj: Computer
Váš názor Další článek: Pentium III bude obsahovat obvody pro elektronickou komerci!

Témata článku: Windows, Japonec, Populární test, Populární čip, Pomoc, Walkman, Televize Prima, Sluchátka k počítači, Ovlivňování, Muse, Sluchátka k televizi

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů