Krátké foto: projektor HP s integrovaným DVD přehrávačem

Nadšenců domácího kina velice svižně přibývá, proto se mezi výrobci stále častěji objevují novinky, které opravdu překvapí. Jednou z nich je bezesporu produkt společnosti HP, skutečně kompaktní domácí kino ep9012.

Související odkazy

Slovník
DVD
DVI
MP3

Katalog produktů
Projektory

Kompaktní je proto, že na velice malém prostoru (52,4 × 32,0 × 40,0 cm) nabízí vše, co k správnému domácímu kinu patří – DVD přehrávač, projektor a zvukovou sestavu 2.1. Nutno podotknout, že toto spojení se autorům povedlo velice dobře. Plastový kryt projektoru zaujme na první pohled velice líbivými oblými tvary a barevná kombinace bílé, světle šedé a šedé slušivý design jen podtrhuje. Oproti klasickým projektorům se liší zejména spodním podstavcem, v němž se skrývá basový reproduktor (subwoofer). Ten, stejně jako ostatní reproduktory, pochází od známého výrobce audiotechniky, firmy JBL, zesilovač je značky Harman/Kardon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Masivní subwoofer je skryt v podstavci projektoru, vstupy a výstupy jsou přehledně rozděleny

Na výběr je velké množství vstupů, mezi nimiž nechybí ani komponentní video či digitální DVI. Není problém ani s výstupem – chcete-li si dopřát plnohodnotný zvuk, můžete připojit AV přijímač přes koaxiální SPDIF. Odlišností od běžných projektorů je mechanika DVD na boku, která si kromě klasických disků DVD-Video poradí také se soubory MP3 nebo fotografiemi. O projekci na plátno nebo stěnu se stará již zmíněný DLP projektor s dvojnásobným RGB filtrem a lampou s udávanou výdrží 4 000 hodin. Svítivost je pouhých 800 ANSI lumenů, a tak je zapotřebí dobře zatemněná místnost. Při promítání navíc může vadit hlučnější chlazení lampy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ovládací prvky mají shodné rozložení jak na projektoru, tak na dálkovém ovladači

Ovládání přístroje je tradičně umístěno na vrchní části, což v kombinaci s nutností vyměňovat disky a napevno připevněným podstavcem znemožňuje stropní montáž. V balení najdete také dálkové ovládaní, které rozložením tlačítek věrně kopíruje ovládací prvky na projektoru.

Podrobnou recenzi připravujeme do dalšího čísla Domácího kina, které vyjde 28. září 2005.

Diskuze (13) Další článek: Spuštěn blog o Jyxo

Témata článku: Video, Hewlett Packard (HP), DVD, Projektory, Klasický projektor, Subwoofery, Domácí kino, Projektor, Av přijímače, Shodné rozložení, Domácí kina, Starý přístroj, Barevná kombinace, Subwoofer, Harman, Běžný projektor, Lumen, Integrovaný, Harman Kardon, Oblý tvar, Přehrávač, Domácí projektor, HP


Určitě si přečtěte

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 20

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 32


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně