Král džungle si vyhlédl další kořist: Facebook chce okopírovat Clubhouse, chystá vlastní verzi

Foto: Pixabay
Král džungle si vyhlédl další kořist: Facebook chce okopírovat Clubhouse, chystá vlastní verzi | Foto: Pixabay

Pokaždé když se objeví nová úspěšná sociální síť, tak Facebook zpozorní a vyzobe si z ní nejpopulárnější atributy. Stalo se to se Snapchatem, Tik Tokem a stane se to i Clubhousem, nejnovějším fenoménem. Server The New York Times informuje, že impérium Marka Zuckerberga již pracuje na plánech, jak vytvořit klon zvukové sociální sítě.

V posledním měsíci kdo chtěl být trendy, ten si zajistil pozvánku do Clubhouse - nové mobilní aplikace, která v sobě kombinuje princip podcastu, internetového radia a sociální sítě. Přístup pouze přes speciální žádosti kolem Clubhouse vytvořil auru exkluzivity, kdo se na síť dostane, může mít pocit, že je v klubu pro vyvolené, na což odkazuje i samotný název aplikace.

Toto se spojilo s faktem, že po vizuálně založených sociálních sítích je to něco úplně jiného, čistě na bázi mluveného slova. Navíc v místnostech se můžete setkat i osobnostmi, ke kterým byste se jinak do osobního kontaktu nedostali. Z Clubhouse se stal ohromný fenomén, který jen během ledna nasbíral skoro milion a půl uživatelů. Nebránilo mu v tom omezení, že je zatím pouze na iOS, ani kritické komentáře, které začaly přibývat.

Ve výsledku byla jen otázka času, než se ostatní začnou chtít na slávě Clubhouse svézt. První přišel Twitter, který již v prosinci oznámil testování nové funkce Spaces, virtuálních místností založených pouze na zvuku. A nyní se záměrem přichází i Facebook. Jeho projekt je zatím v rané fáze vývoje, nicméně opět půjde o podobný princip.

Příkaz vymyslet klona Clubhouse přišel podle The New York Times přímo od vedení Facebooku. Zajímavé je, že sám Mark Zuckerberg se na nové sociální síti před necelým týdnem objevil, mluvil o budoucnosti virtuální a rozšířené reality, takže dost možná i on k pokynu přispěl. V každém případě Facebook má dlouhou historii kopírování a je vidět, že v tom hodlá pokračovat.

Diskuze (4) Další článek: Floridské městečko mohlo celé zmýdlovatět. Hacker chtěl do trubek pustit louh

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Snapchat, Twitter, iOS, Mobilní aplikace, Mark Zuckerberg, Tik Tok, Clubhouse, Džungle, Kořist, The New York Times, Marek Zuckerberg


Určitě si přečtěte

Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 22

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Konec modrých obrazovek smrti? Microsoft vydává mimořádnou aktualizaci pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní