Facebook | Mobilní aplikace

Král džungle si vyhlédl další kořist: Facebook chce okopírovat Clubhouse, chystá vlastní verzi

Foto: Pixabay
Král džungle si vyhlédl další kořist: Facebook chce okopírovat Clubhouse, chystá vlastní verzi | Foto: Pixabay

Pokaždé když se objeví nová úspěšná sociální síť, tak Facebook zpozorní a vyzobe si z ní nejpopulárnější atributy. Stalo se to se Snapchatem, Tik Tokem a stane se to i Clubhousem, nejnovějším fenoménem. Server The New York Times informuje, že impérium Marka Zuckerberga již pracuje na plánech, jak vytvořit klon zvukové sociální sítě.

V posledním měsíci kdo chtěl být trendy, ten si zajistil pozvánku do Clubhouse - nové mobilní aplikace, která v sobě kombinuje princip podcastu, internetového radia a sociální sítě. Přístup pouze přes speciální žádosti kolem Clubhouse vytvořil auru exkluzivity, kdo se na síť dostane, může mít pocit, že je v klubu pro vyvolené, na což odkazuje i samotný název aplikace.

Toto se spojilo s faktem, že po vizuálně založených sociálních sítích je to něco úplně jiného, čistě na bázi mluveného slova. Navíc v místnostech se můžete setkat i osobnostmi, ke kterým byste se jinak do osobního kontaktu nedostali. Z Clubhouse se stal ohromný fenomén, který jen během ledna nasbíral skoro milion a půl uživatelů. Nebránilo mu v tom omezení, že je zatím pouze na iOS, ani kritické komentáře, které začaly přibývat.

Ve výsledku byla jen otázka času, než se ostatní začnou chtít na slávě Clubhouse svézt. První přišel Twitter, který již v prosinci oznámil testování nové funkce Spaces, virtuálních místností založených pouze na zvuku. A nyní se záměrem přichází i Facebook. Jeho projekt je zatím v rané fáze vývoje, nicméně opět půjde o podobný princip.

Příkaz vymyslet klona Clubhouse přišel podle The New York Times přímo od vedení Facebooku. Zajímavé je, že sám Mark Zuckerberg se na nové sociální síti před necelým týdnem objevil, mluvil o budoucnosti virtuální a rozšířené reality, takže dost možná i on k pokynu přispěl. V každém případě Facebook má dlouhou historii kopírování a je vidět, že v tom hodlá pokračovat.

Diskuze (4) Další článek: Floridské městečko mohlo celé zmýdlovatět. Hacker chtěl do trubek pustit louh

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Twitter, Snapchat, iOS, Mobilní aplikace, Mark Zuckerberg, DAL, Tik Tok, Džungle, The New York Times, Kořist, Clubhouse, Marek ZuckerbergSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru