3D tisk | DIY

Krabice Original Prusa Enclosure promění 3D tiskárnu MK3S+ v podstatě v nový uzavřený model

Český výrobce 3D tiskáren Prusa Research představil box pro svoji vlajkovou loď MK3S+ a pracuje i na variantě pro drobnější model Mini. Original Prusa Enclosure je průhledný box s rozměry 530×545×640 mm (š×v×h) s masivním kovovým rámem, který zajistí nižší hluk, menší zápach a hlavně stabilní teplotu při tisku z náročnějších materiálů, které potřebují vyšší teplotu a mají tendenci se kroutit.

Do boxu se už nevejde držák na roli s tiskovou strunou, ta proto bude umístěná uvnitř na samostatném háků a materiál do tiskové hlavy dopraví delší PTFE trubička (bowdenový přístup). V boxu ale budou i otvory pro navíjení strun zvenčí a dostatek místa pro ty, kteří svoji tiskárnu vyzbrojili automatickým měničem MMU2S.

Oficiální upoutávka výrobce:

Krabice je připravená pro vnější montáž zdroje pro snadný přístup k hlavnímu spínači a stejně tak budete moci na čelní hranu přimontovat i samotný modul ovládacího displeje. Stručně řečeno, Prusa Enclosure udělá z emkátrojky svým způsobem uzavřenou 3D tiskárnu.

ffba5458-a913-4d20-bae1-d7126e4e93fa

Základní model přijde zájemce na 8 999 korun, v nabídce je ale i několik dalších doplňků. Třeba čištění vzduchu pomocí HEPA filtru, LED osvětlení pro snadný monitoring, mechanický zámek nebo hasící systém. V základním balení nechybí jednoduchý digitální vlhkoměr a teploměr a v katalogu Printables budou k dispozici různé drobnosti a hacky, které si sami vyrobíte.

Výrobce slibuje, že první objednávky odešle v červenci letošního roku. Více detailů o Prusa Enclosure se dočtete na blogu výrobce.

Diskuze (10) Další článek: Vodafone zrychlí kabelovou síť na 10 Gb/s. Modernizaci odstartuje už v červnu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,