3D tisk | DIY

Krabice Original Prusa Enclosure promění 3D tiskárnu MK3S+ v podstatě v nový uzavřený model

Český výrobce 3D tiskáren Prusa Research představil box pro svoji vlajkovou loď MK3S+ a pracuje i na variantě pro drobnější model Mini. Original Prusa Enclosure je průhledný box s rozměry 530×545×640 mm (š×v×h) s masivním kovovým rámem, který zajistí nižší hluk, menší zápach a hlavně stabilní teplotu při tisku z náročnějších materiálů, které potřebují vyšší teplotu a mají tendenci se kroutit.

Do boxu se už nevejde držák na roli s tiskovou strunou, ta proto bude umístěná uvnitř na samostatném háků a materiál do tiskové hlavy dopraví delší PTFE trubička (bowdenový přístup). V boxu ale budou i otvory pro navíjení strun zvenčí a dostatek místa pro ty, kteří svoji tiskárnu vyzbrojili automatickým měničem MMU2S.

Oficiální upoutávka výrobce:

Krabice je připravená pro vnější montáž zdroje pro snadný přístup k hlavnímu spínači a stejně tak budete moci na čelní hranu přimontovat i samotný modul ovládacího displeje. Stručně řečeno, Prusa Enclosure udělá z emkátrojky svým způsobem uzavřenou 3D tiskárnu.

Klepněte pro větší obrázek

Základní model přijde zájemce na 8 999 korun, v nabídce je ale i několik dalších doplňků. Třeba čištění vzduchu pomocí HEPA filtru, LED osvětlení pro snadný monitoring, mechanický zámek nebo hasící systém. V základním balení nechybí jednoduchý digitální vlhkoměr a teploměr a v katalogu Printables budou k dispozici různé drobnosti a hacky, které si sami vyrobíte.

Výrobce slibuje, že první objednávky odešle v červenci letošního roku. Více detailů o Prusa Enclosure se dočtete na blogu výrobce.

Diskuze (10) Další článek: Vodafone zrychlí kabelovou síť na 10 Gb/s. Modernizaci odstartuje už v červnu

Témata článku: 3D tisk, Hardware, Česko, Stavebnice, Materiál, DIY, Prus Research, Box, Model, Tiskárna, Krabice, VýrobceSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace