Apple | Počítače | Mac Pro

Koupili jste Mac Pro na nožičkách, ale chcete dodatečně kolečka? Budete potřebovat 20 990 Kč

Stolní počítač Mac Pro od Applu v provedení „tower“ můžete pořídit buď ve verzi s elegantními nožičkami, nebo s kolečky. Pokud si v konfigurátoru sestavy zvolíte kolečka, počítejte s příplatkem ve výši 12 000 korun. Co ale dělat v případě, kdy jste si koupili Mac Pro na nožičkách, ale časem jste dospěli k závěru, že byste ho chtěli mít na kolečkách? I na to u Applu mysleli!

Sada čtyř koleček se objevila v e-shopu jako novinka pod názvem „Apple Mac Pro Wheels Kit“ (v české mutaci „Sada koleček Apple k Macu Pro“).

Cena rozhodně není lidová a v případě běžného počítače byste za ní byli schopni provést poměrně radikální upgrade. V americkém e-shopu Apple jsou čtyři kolečka nabízena za 699 dolarů (cca 17 420 Kč), v českém jsou pak, patrně kvůli clu a DPH, ještě dražší – přijdou na rovných 20 990 Kč. Poštovné je v tomto případě zdarma.

Dle popisku v e-shopu získáte za uvedenou částku „speciálně navržená kolečka z nerezové oceli a gumy“, díky kterým budete moci svůj Mac Pro snadněji přesouvat. Připomeňme ale, že kolečka nelze nijak zaaretovat. Pokud tedy o počítač zavadíte, pohne se, a jestli máte křivou podlahu, bude vám ujíždět. 

Součástí balení je také příručka a šestihranný imbusový klíč, nicméně Apple uvádí, že k instalaci „jsou potřeba i další nástroje“.

Kolečka za 21, nožičky za 9

Pokud přemýšlíte nad tím, zda je lepší počítač na nožičkách, nebo na kolečkách, poradí vám přímo oficiální web: „Standardní Mac Pro má nerezovou kostru s nožičkami, což je dobrá volba, když ho nebudeš potřebovat často přesouvat.“ Proti tomu kolečka „jsou ideální na rychlé a snadné přesouvání Macu Pro bez zvedání.“

Chcete-li tedy Mac Pro na kolečkách, je rozhodně lepší objednat je při koupi počítače – v takovém případě můžete ušetřit 8 990 Kč. 

Jestliže ale již vlastníte Mac Pro na kolečkách, ale dospěli jste k závěru, že by byly lepší nožičky, pak máte možnost objednat si nový „Apple Mac Pro Feet Kit“. Ten přijde v USA na 299 dolarů, zatímco u nás za produkt s názvem „Sada nožiček Apple k Macu Pro“ zaplatíte právě 8 990 Kč.

Apple je znám relativně vysokými cenami svých produktů, které lze většinou obhájit prémiovou kvalitou použitých materiálů, precizním zpracováním a dobře odladěným softwarem. Přesto se v jeho ceníku objevují položky, nad kterými zůstává rozum stát.

Diskuze (43) Další článek: Stovky doplňků pro Chrome kradly kryptoměny a vedly na phishingové stránky. Google je smazal

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,