Reklama

Koupí repasovaného telefonu ušetříte peníze i přírodu

Trh s repasovanými telefony získává odbyt i důvěru po celé Evropě a teď už i v Česku.

Finský startup Swappie, který vykupuje, opravuje a prodává použité iPhony, přišel na náš trh v létě loňského roku. Od svého založení v roce 2016 expandoval už do 15 zemí. Nyní překonal milník 1 milionu spokojených zákazníků.

Podle Financial Times se Swappie stává nejrychleji rostoucí evropskou společností roku 2022. Swappie uvádí, že telefony jsou po repasování často odolnější než nové kousky od výrobce. Pořizovací ceny jsou až o 40 % nižší. Hlavním přínosem ale je obrovská úspora emisí a okamžitý pozitivní vliv na naše životní prostředí. Pro ilustraci, uhlíková stopa kompenzovaná každým nákupem repasovaného telefonu se rovná vysazení jednoho stromu. Jen v roce 2021 pomohlo Swappie ušetřit tolik tun oxidu uhličitého, že by to stačilo na vysázení několika kilometrů lesa

Filozofie společnosti stojí na čtyřech pilířích. Swappie redukuje elektronický odpad, znovu využívá funkční součástky, recykluje materiály a opravuje všechny telefony ve svých vlastních továrnách. iPhony navíc doručuje v udržitelných obalech.

Co znamená repasování 

Repasování telefonům navrací jejich původní kvality a vzhled, ale snižuje jejich prodejní cenu. Je dobré vědět, že se běžně repasují pouze kvalitní telefony, nejčastěji iPhony. Pokud kupujete repasovaný telefon, jedná se o přístroj zkontrolovaný a opravený odborníky. Proces opravy vrátí iPhone do čistého továrního stavu, což znamená, že funguje stejně jako zbrusu nový. Jestliže se vše provádí správně, můžete počítat se stejně vysokou úrovní rychlosti, úložiště, odezvy i operačního systému jako u telefonu koupeného přímo z obchodu. Pozor je potřeba dát pouze na to, zda nakupujete u důvěryhodného zdroje, který nabízí vrácení zakoupeného zboží a také záruku.

Finská společnost Swappie zaručuje kvalitu svých telefonů díky plné kontrole nad celým řetězcem. Garantuje, že každý repasovaný iPhone má baterii s kapacitou nejméně 80 %, tedy že bude fungovat jako iPhone nový. Samotný technický zkušební proces sestává u Swappie z 52 kroků. Součástí procesu je vše od testování a servisu použitých telefonů až po přímý prodej repasovaných zařízení s minimální zárukou 12 měsíců. Jednotlivé kroky zákazníka jsou navíc stejné jako při nákupu nového zařízení – s aktivní zákaznickou podporou, rychlým doručením a minimálně 12měsíční zárukou Swappie WarrantyTM.

Klepněte pro větší obrázek

O 2 roky používání déle – o 2 tuny emisí méně

Podle předpovědí bude během roku 2022 sestaveno a dodáno 1,4 miliardy chytrých telefonů, což vygeneruje až 146 milionů tun emisí CO2. Z toho 83 % vznikne už jejich výrobou, přepravou a prvním rokem používání. Prodloužení doby používání telefonu o 2 roky tak může pomoci ušetřit více než 2 miliony tun emisí. Pozitivní dopad, který Swappie poskytuje spotřebitelům i planetě, je tedy nesporný. Díky využívání nejnovějších technologií a soustředění odborných znalostí výhradně na iPhony dokáže Swappie vyřešit stěžejní problém – opravovat zařízení ve velkém množství a prodlužovat tak výrazně životnost telefonů.

Rychlé zaslání, možnost telefon vyměnit i zákaznická podpora 

Telefon si můžete koupit online přímo v české verzi e-shopu Swappie. Vyberete si svůj model, kapacitu úložiště a také stav telefonu, tedy stupeň opotřebování, který se promítá v ceně. Swappie si zakládá především na férovém přístupu ke svým zákazníkům, proto všechny telefony předem testuje tým techniků, který také určuje, jaké kategorii odpovídají. Cena telefonu se pak podle stupně opotřebení může lišit o stovky až tisíce korun. Kategorie stavu telefonů vypovídají pouze o jejich estetické stránce a říkají tedy, jak rozsáhlé známky používání nesou (např. škrábance). Nikdy nemají vliv na funkčnost či výkon telefonu. 

Další článek: Jak ochladit města? Chodníky a povrchy ulic dosahují v létě neskutečně vysokých teplot

Témata článku: Reklama, Prezentace klientaSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Upírská akce Evil West láká prodlouženým trailerem na brutální řezničinu
Michal Maliarov
Evil WestAkce
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť