Microsoft | Hry | Minecraft

Kostičky pořád táhnou. Minecraft má na kontě již 200 milionů prodaných kopií

Minecraft upevnil svou pozici v žebříčku nejprodávanějších videoher historie. Microsoft včera oznámil, že se doposud prodalo 200 milionů kopií hry. Působivá je rovněž skutečnost, že si hru každý měsíc pustí 126 milionů uživatelů.

Podle analytika Daniela Ahmada jsou ale čísla trochu zavádějící. Neplatí, že by skoro dvě třetiny majitelů hrálo Minecraft pravidelně. V Číně je totiž Minecraft pro počítače a mobily vydán ve spolupráci s firmou NetEase bezplatně (free to play) a má tam 300 milionů registrovaných uživatelů. A mezi aktivní hráče Microsoft počítá i ty čínské.

Minecraft vyšel v první alfaverzi 17. května 2009, první stabilní edice dorazila 18. listopadu 2011. O tři roky později jej a jeho tvůrce koupil Microsoft za 2,5 miliardy dolarů. Zároveň odešli hlavní vývojář, game designer a šéf studia, samotnou hru to však nepoznamenalo. Naopak. Pod Microsoftem prodeje ještě rostly a nový majitel rozhodl o tom, že se ze značky stane velká franšíza netočící se kolem jediné hry.

Na podzim 2015 vyšel první spin-off nazvaný Minecraft: Story Mode vyvinutý společností Telltale, která měla zkušenosti s adaptací komiksů. Od loňska mohou první šťastlivci hrát Minecraft Earth, což je mobilní hra v rozšířené realitě. Příští týden vyjde Minecraft Dungeons pro PC a konzole zaměřený na průzkum a boj v podzemních komnatách. Za dva roky má premiéru také filmová adaptace Minecraftu.

Microsoft mimochodem tento týden přejmenoval tvůrčí skupinu Mojang na Mojang Studios a dopřál jí nové logo. Důvod k této revoluční změně je fakt, že studií je již víc. Kromě toho původního ve Stockholmu funguje též nové v Redmondu.

Diskuze (9) Další článek: Jako kamera z vesmíru. Meteomapa Windy má úchvatnou novinku

Témata článku: Microsoft, Software, Čína, Hry, Herní konzole, Minecraft, Redmond, Minecraft Dungeons, Stockholm, Kostička, Telltale, Adaptace, Kopie, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedené filmy zdarma a česky, nemusíte pirátit. Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí.

Jaromír Puk
Filmy zdarma
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy