Facebook

Koronavirus Facebooku pomohl. Napříč službami má už tři miliardy uživatelů

Facebook oznámil historicky nejlepší výsledky za první fiskální čtvrtletí. Americká společnost utržila 17,7 miliardy dolarů, což je o 18 % více než před rokem. Jen 300 milionů dolarů pochází z přímých plateb a licencí, zbytek mají na svědomí reklamy.

Čistý zisk stoupl dokonce na dvojnásobek loňských čísel, konkrétně 4,9 miliardy dolarů. Nebýt koronaviru, mohla být čísla ještě vyšší.

Finanční ředitel Dave Wehner podotkl, že v březnu došlo k meziročnímu poklesu. Inzerenti byli opatrnější, kampaní méně. Nejhorší má však firma za sebou. Podle Wehnera se v prvních třech dubnových týdnech příjmy z reklamy srovnaly s loňskem. Přesto si však neodvážil předpovědět celkové tržby na aktuální čtvrtletí, které skončí v červnu.

Pozitivní efekt koronaviru? Zvýšená využívanost služeb. Lidé zavření doma se chtěli spojit s ostatními. Samotnou sociální síť si alespoň jednou za měsíc otevřelo 2,6 miliardy uživatelů (10% růst), denní počet uživatelů se zvýšil o 11 % na 1,73 miliardy. Obě čísla přitom v posledních čtvrtletích rostla o 8–9 %.

Souhrnný počet unikátních uživatelů, kam kromě samotného Facebooku počítáme též Messenger, Instagram a WhatsApp byl 2,99 miliardy za měsíc (11% růst) a 2,36 miliardy za den (12% růst).

Mark Zuckerberg během konferenčního hovoru při vyhlašování výsledků řekl, že v zemích s nejtvrdším dopadem pandemie vzrostlo množství zpráv o 50 %, počet videohovorů pak o 100 %. Konkrétně v Itálii pak lidé trávili v aplikacích o 70 % více času a skupinových videohovorů během března přibylo desetinásobek. Obecně pak přes WhatsApp a Messenger denně telefonuje přes 700 milionů lidí.

Váš názor Další článek: Recenze GameMine: Více než 900 prémiových her pro mobilní zařízení s jedním předplatným

Témata článku: Koronavirus, Byznys, Facebook Messenger, WhatsApp, Facebook, Instagram, Itálie, Komunikace, Instant Messaging, Finanční výsledky, Mark Zuckerberg, Miliarda uživatelů, Uživatelé, Messenger, Miliarda, Čtvrtletí, Videohovor


Určitě si přečtěte

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 102

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 30


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize