Korea bombarduje světový trh MP3many

Korea se stala největším exportérem MP3manů do celého světa se zastoupením světoznámých firem.
Mezi největší korejské výrobce a exportéry MP3manů patří především Telian A/V Systems Co., Unitech Electronics Co., Kiryung Electronics Co., Techsan Electronics Co. a Viewcom Co. Tyto společnosti vyhrály konkurs na dodávku velkého množství přehrávačů nejen do USA, ale i do Japonska, Německa aj. Mezi tyto společnosti neodlučitelně patří i Saehan Information Systems Co., Samsung Electronics Co. a LG Electronics Inc. Jde o tisícové zakázky, které budou exportovány přímo z Koreje. Představuje to druhý největší boom na světovém trhu, ve kterém figurovala Korea.

Telian A/V se může pochlubit podepsanou smlouvou s firmou Audiovox (USA) na dodávku 1 milionu kusů MP3 přehrávačů, které Telian A/V vyrábí. Největší obchody se uskutečňují na americkém kontinentě a ve Velké Británii. V těchto zemích se prodej MP3manů oproti minulému roku mnohonásobně zvětšil. Podle odhadů tam bude do konce příštího roku dovezeno (především z Koreje) a prodáno více jak 1,8 milionů přehrávačů. Společnost Techsan je opravdu velkým mistrem ve svém oboru a díky svým preferencím se jí podařilo získat u německé firmy Cybercomp zakázku na 120 000 kusů MP3 přehrávačů. Jde již o uvedený přehrávač s názvem Mpgenie. Také společnosti Unitech Electronics se podařilo prosadit na americkém trhu se svým kombinovaným přehrávačem (MP3 a klasický kazetový přehrávač). V USA je tento přehrávač velmi žádán; do USA, Japonska a Austrálie jej bylo dodáno více jak 50 000 kusů.

Zajímavou smlouvu podepsala společnost Samsung s firmou Viewcom: zaručuje Samsungu export více jak 40 000 kusů přehrávačů do Číny, Austrálie a USA. Viewcom tyto přehrávače kompletuje a dále distribuuje. Samsung má díky tomu velkou záruku, že se export bude dále zvyšovat. Společnost Kiryung patří v Koreji mezi velké distributory MP3manů. Podle plánů, které firma předložila, dosáhne počet exportovaných MP3manů do USA v březnu roku 2000 500 000 kusů.

Společnosti Saehan, Samsung Electronics a LG do dnešního dne vyexportovaly do celého světa více než 250 000 kusů svých MP3manů. Jaké jsou jejich další plány? Exportovat každý další rok více jak milion kusů těchto přehrávačů. Na našem trhu jsou zatím dostupné pouze dva MP3 přehrávače. Během roku 2000 by se měl celý problém vyřešit a na našem trhu by se jich mohlo objevit více. Tento fakt bude mít také za následek velké snížení cen a příslušenství MP3 přehrávačů.

Váš názor Další článek: Pentium III 750 MHz bude 10. ledna

Témata článku: MP3, Austrálie, Velká společnost, Velký plán, Trh, Bomba, SAE, Celý plán, Export, Electronics, Světový trh, Největší boom, Korea, Svět, SVERusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Warframe představuje největší příběhovou expanzi v novém traileru spolu s datem vydání

Warframe představuje největší příběhovou expanzi v novém traileru spolu s datem vydání

Free-to-play sci-fi akce Warframe se stále těší velké popularitě a v prosinci ji čeká další velké rozšíření.

Martin Nahodil
Datum vydáníWarframe
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android