Kontrolujte si telefonní účet on-line

Český Telecom zavedl konečně i pro domácnosti službu, pomocí které si můžete zkontrolovat váš telefonní účet přímo prostřednictvím Internetu.
Kontrolujte si telefonní účet on-line

Nová služba byla pojmenována e-účet a dovoluje vám sledovat vaše měsíční výdaje za telefonní hovory. E-účet je poskytován ve dvou variantách: Standard a Detail. U každé z těchto dvou služeb si můžete také zvolit, zda budete požadovat zasílání účtu i v papírové formě nebo ne. Tímto rozčleněním zůstává jedinou službou, která je skutečně zdarma, verze Standard, kdy si nenecháte zasílat účet v papírové formě. Ostatní služby jsou již všechny zpoplatněny a tato částka se pohybuje v rozmezí od 25 do 75 Kč měsíčně. Detailní ceník najdete na stránkách Českého Telecomu (ČTc). Pokud nepotřebujete papírový účet, je asi nejvýhodnější varianta Detail za 29 Kč měsíčně.

Internetová verze rozpisu hovorů Standard se nikterak neliší od papírové verze, akorát je na webu a lehce si zde můžete prohlédnout jeden účtovací rok zpátky. Verze Detail je o hodně zajímavější. S touto verzí si už opravdu detailně zjistíte jednotlivé hovory. Vypsat si můžete nechat:

 • detailní výpis všech hovorů za každou telefonní stanici, kterou máte na účtu
 • možnost nechat si seřadit jednotlivé hovory podle
  • volaného čísla
  • směru volání
  • mezinárodní předvolby
  • data volání
  • hodiny volání
  • typu hovorů
  • hodiny a typu hovorů
  • data a typu hovorů
 • grafické porovnání jednotlivých účtů (za každou telefonní stanici, kterou máte na účtu)
 • grafické zobrazení o hovorech pro srovnání
 • stažení dat ve formátu CSV pro další analýzy (tento formát lehce zpracujete v jakémkoliv databázovém programu)

Zajímavý je i způsob zasílání přístupového kódu pro přístup k vašemu výpisu. Službu si můžete objednat pouze prostřednictvím Internetu, ale i tak vám bude přístupový kód zaslán ve dvou částech. Po ověření referenčního čísla a variabilního symbolu z vašeho papírového účtu dostanete e-mailem první polovinu přístupového kódu. Druhá část vám bude zaslána na adresu účastníka telefonní stanice. Druhou část byste měli podle ČTc obdržet do týdne po objednání služby. Po spojení obou přístupových kódů a přihlášení si můžete nadefinovat svoje lépe zapamatovatelné heslo. Službu si můžete od dnešního dne vyzkoušet a prohlédnout na stránkách ČTc.

Tento krok ČTc je nutno pochválit. Ovšem varianta Standard nepřináší žádné výhody, kromě možnosti si prohlížet nynější výpisy na webu. Pokud bych chtěl i papírový účet, musel bych už platit. V dnešní době se tyto služby snad již nedají považovat za nadstandard, ale viděl bych je jako běžnou službu pro zákazníka, který si měsíčně platí tří stovkový paušál. Ani rychlost odezvy se nedá považovat za on-line. Data o hovorech se neobjeví druhý, třetí ani pátý den po uskutečnění hovoru, ale ČTc si dal termín až do 12 dne po ukončení vašeho zúčtovacího období.

Diskuze (37) Další článek: Intel téměř srovná ceny mobilního P4 s desktopovým

Témata článku: Detailní analýza, Dnešní standard, Účet, Přístupový kód, Jednotlivé verze, Detail, Detailní výpis, Papírová verze, Druhý typ, Dnešní den, Lin, Pátý den, Druhá varianta, Tel


Určitě si přečtěte

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 135

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 245


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk