Kontrolujte si telefonní účet on-line

Český Telecom zavedl konečně i pro domácnosti službu, pomocí které si můžete zkontrolovat váš telefonní účet přímo prostřednictvím Internetu.
Kontrolujte si telefonní účet on-line

Nová služba byla pojmenována e-účet a dovoluje vám sledovat vaše měsíční výdaje za telefonní hovory. E-účet je poskytován ve dvou variantách: Standard a Detail. U každé z těchto dvou služeb si můžete také zvolit, zda budete požadovat zasílání účtu i v papírové formě nebo ne. Tímto rozčleněním zůstává jedinou službou, která je skutečně zdarma, verze Standard, kdy si nenecháte zasílat účet v papírové formě. Ostatní služby jsou již všechny zpoplatněny a tato částka se pohybuje v rozmezí od 25 do 75 Kč měsíčně. Detailní ceník najdete na stránkách Českého Telecomu (ČTc). Pokud nepotřebujete papírový účet, je asi nejvýhodnější varianta Detail za 29 Kč měsíčně.

Internetová verze rozpisu hovorů Standard se nikterak neliší od papírové verze, akorát je na webu a lehce si zde můžete prohlédnout jeden účtovací rok zpátky. Verze Detail je o hodně zajímavější. S touto verzí si už opravdu detailně zjistíte jednotlivé hovory. Vypsat si můžete nechat:

 • detailní výpis všech hovorů za každou telefonní stanici, kterou máte na účtu
 • možnost nechat si seřadit jednotlivé hovory podle
  • volaného čísla
  • směru volání
  • mezinárodní předvolby
  • data volání
  • hodiny volání
  • typu hovorů
  • hodiny a typu hovorů
  • data a typu hovorů
 • grafické porovnání jednotlivých účtů (za každou telefonní stanici, kterou máte na účtu)
 • grafické zobrazení o hovorech pro srovnání
 • stažení dat ve formátu CSV pro další analýzy (tento formát lehce zpracujete v jakémkoliv databázovém programu)

Zajímavý je i způsob zasílání přístupového kódu pro přístup k vašemu výpisu. Službu si můžete objednat pouze prostřednictvím Internetu, ale i tak vám bude přístupový kód zaslán ve dvou částech. Po ověření referenčního čísla a variabilního symbolu z vašeho papírového účtu dostanete e-mailem první polovinu přístupového kódu. Druhá část vám bude zaslána na adresu účastníka telefonní stanice. Druhou část byste měli podle ČTc obdržet do týdne po objednání služby. Po spojení obou přístupových kódů a přihlášení si můžete nadefinovat svoje lépe zapamatovatelné heslo. Službu si můžete od dnešního dne vyzkoušet a prohlédnout na stránkách ČTc.

Tento krok ČTc je nutno pochválit. Ovšem varianta Standard nepřináší žádné výhody, kromě možnosti si prohlížet nynější výpisy na webu. Pokud bych chtěl i papírový účet, musel bych už platit. V dnešní době se tyto služby snad již nedají považovat za nadstandard, ale viděl bych je jako běžnou službu pro zákazníka, který si měsíčně platí tří stovkový paušál. Ani rychlost odezvy se nedá považovat za on-line. Data o hovorech se neobjeví druhý, třetí ani pátý den po uskutečnění hovoru, ale ČTc si dal termín až do 12 dne po ukončení vašeho zúčtovacího období.

Diskuze (37) Další článek: Intel téměř srovná ceny mobilního P4 s desktopovým

Témata článku: Tel, Detail, Účet, Dnešní standard, Papírová verze, Druhý typ, Pátý den, Přístupový kód, Detailní výpis, Dnešní den, Druhá varianta, Jednotlivé verze, Detailní analýza, Lin


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky