Kontrola legálnosti Windows opět prolomena

Nelegální uživatelé operačních systémů Windows nedávají Microsoftu spát. Microsoft před nedávnem dokončil testování programu kontroly legálně nainstalovaného operačního systému (Microsoft Windows Genuine Advantage - WGA) a povinnou kontrolu zavedl celoplošně pro všechny. Před stažením řady věcí z Microsoft download centra tak musíte projít ověřením vašeho systému.

Spousta uživatelů však začala zkoumat, jak tuto „povinnou“ kontrolu obejít. Prakticky den po zavedení byl na spoustě webových stránek publikován návod, jak jednoduše ochranu obejít pomocí javascriptového kódu vloženého do URL. Tato možnost obejití kontroly však byla velmi brzo odstraněna ze strany Microsoftu.

Mezi nově odhalené možnosti patří zneužití offline nástroje pro ověření, určeného pro prohlížeče nepodporující ActiveX technologii. Malý program GenuineCheck.exe podle informací publikovaných na serveru CNET stačí spustit v režimu kompatibility se systémem Windows 2000. Nástroj pak následně vrátí platný kód bez ohledu na legálnost daného systému.

Microsoft již o tomto problému ví a dá se předpokládat, že jeho zneužívání bude brzy zamezeno stejně jako v prvním případě.

Zdroj: CNet

Diskuze (47) Další článek: A další český blog - xBlog

Témata článku: Microsoft, Windows, Kontrola, Win +, Windows +, Advantage, Window


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně