Konica Minolta představuje ovládací panel s multitouch

(inzerce) Multifunkční tisková zařízení v dnešní době již neslouží jen pro kopírování a tisk, jako tomu bylo dříve.
Konica Minolta představuje ovládací panel s multitouch

Klepněte pro větší obrázekTyto stroje jsou čím dál více využívány také pro digitalizaci, archivaci nebo jiné profesionální úpravy dokumentů. A přibývají i další pokročilé funkce, díky kterým dochází ke stále častější interakci uživatele s displejem.

Společným znakem pro ovládání dnešních moderních přístrojů jsou bezpochyby dotykové displeje. Najdeme je prakticky všude – například pro ovládání svých smartphonů či tabletů je mnoho lidí používá každý den. Konica Minolta, lídr na trhu multifunkčních zařízení, si tuto skutečnost včas uvědomila a své nové stroje vybavila také displeji s revolučním a intuitivním ovládáním.

Moderní ovládací systém

Nové barevné stroje řady bizhub - kategorie „e“ jsou vybaveny velikým devítipalcovým dotykovým displejem, který díky technologii multitouch umožňuje jednoduchý systém obsluhy. Uživatelé tak mohou při ovládání těchto zařízení využívat známých pohybů prsty, takzvaných gest, která jsou charakteristická například právě pro práci s tablety nebo dotykovými telefony.

Pokud by však některému uživateli ovládání gesty z nějakého důvodu nevyhovovalo, lze zamýšlenou akci vždy provést i jiným způsobem – například pomocí standardních tlačítek.

Gesta

Napříč celým systémem jsou implementována tato čtyři gesta:

Švihnutí (Swipe)– pomocí toho jednoduchého gesta lze „listovat“ mezi jednotlivými obrazovkami na displeji nebo se pohyboval mezi pokročilými kopírovacími či skenovacími funkcemi

Drag & Drop– toto gesto lze využít například při práci se schránkou. Při krátkém podržení prstu na daném souboru dojde k rozbalení nabídky příslušných funkcí, jako jsou editace dokumentu, jeho vymazání, okamžitý tisk, odeslání emailem atd. Pro provedení vybrané funkce stačí soubor přesunout nad požadované tlačítko (funkci) a pustit.

Rotace – umístěním dvou prstů na dokument nebo fotografii a následným pohybem ve směru nebo proti směru hodinových ručiček dojde ke snadnému otočení.

Pinch – toto gesto slouží pro zvětšování či zmenšování dokumentů a fotografií. Provádí se pomocí rozevření respektive sevření dvou prstů, opět stejným způsobem, jaký je známý i z manipulace s fotografiemi na tabletech či dotykových telefonech.

Konkrétní ukázku nového konceptu ovládání naleznete na videu zde.

Webový prohlížeč

Další inovativní funkcí nového displeje je i webový prohlížeč. Ten je prakticky srovnatelný s tím, který je známý z mobilních zařízení. Během tisku tak uživatelé mohou i surfovat na internetu. Webový prohlížeč podporuje Flash a stejně jako v případě ovládání zařízení, i zde je možné k práci využívat multitouch gesta. Webové stránky tak lze posouvat jednoduchým pohybem prstu ze kteréhokoli místa, poklepáním na text dojde k jeho přiblížení a gestem rozevřením či sevřením dvou prstů lze využívat funkci zoom.

Klepněte pro větší obrázek

Jednoduchá a intuitivní obsluha

Celá série nových barevných zařízení se řídí konceptem „Nauč se jeden, ovládej všechny“. Nedochází tak k nežádoucí fragmentaci produktové řady, jako tomu často bývá u konkurenčních produktů. Ať už tedy jde o stroj s rychlostí tisku 22 stran nebo 75 stran za minutu, ovládání je naprosto totožné a uživatel se nemusí učit nic nového.

Další článek: Bídný svět doplňků pro Internet Explorer

Témata článku: Pokročilý uživatel, Pan, Známý systém, Pokročilá funkce, Celá série, Dotykový displej, Moderní ovladač, Aida, Advantage, Pokročilá práce, Ovládání, Pán, Nová fotografie, Pohyb prstu, Ovládací systém, Společný znak, Moderní stroj, Tablety na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky